Ciekawostki i porady

5 kluczowych punktów, o których należy pamiętać na początku fazy kwitnienia roślin konopi indyjskich

Lato zwykle kojarzymy z pewnymi zapachami, wakacjami, rajskimi plażami z turkusowymi wodami, wielkich wieczorów i koktajli, a w końcu do "dolce vita".

Jednak w przypadku uprawy konopi na wolnym powietrzu, sezon letni nie ma z tym nic wspólnego. W tym czasie uprawy na wolnym powietrzu są w pełni ewolucyjne i jest jeszcze wiele do zrobienia, zanim nadejdzie długo oczekiwany czas żniw z ich całoroczną dostawą.
Tutaj przedstawiamy Wam serię kluczowych punktów do rozważenia w celu zachowania szczególnej ostrożności na początku fazy kwitnienia Waszych roślin konopi.

  1. Irygacja
  2. Wierzchnia warstwa gleby
  3. Podparcie struktury roślinnej
  4. Defoliacja
  5. Światło

Lato oznacza czas wolny, relaks, podróże, odpoczynek, opalone ciała na piasku, festiwale muzyczne, popularne uroczystości, ciszę i spokój, wspaniałe czasy z przyjaciółmi, długie wieczory z miłym drinkiem w ręku, pyszne grille, i tak dalej.

Jednak jeśli chodzi o naszą ulubioną rozrywkę, to lato nie jest czasem imprez, a raczej całkowitym przeciwieństwem. Bikini i ręczniki plażowe muszą być odłożone na bok, ponieważ rośliny konopi wymagają dużej troski o tej porze roku, jeśli chce się je jak najlepiej wykorzystać. Teraz nadszedł czas, aby rozwinąć się w pełni pod letnim słońcem i wyprodukować pyszne, gęste kwiaty o silnym aromacie.

Podczas tej fazy większość problemów, które mogą się pojawić, jest zazwyczaj związana ze złym zarządzaniem następującymi kluczowymi czynnikami: nawadnianie, wierzchnia warstwa gleby, podparcie struktury rośliny, defoliacja lub światło.

Irygacja

W tym okresie ważne jest, aby rośliny konopi indyjskich nie cierpiały z powodu braku wody lub składników odżywczych. Musisz zawsze starać się podlewać rano, aby rośliny miały wystarczającą ilość wody i składników odżywczych, aby widzieć je przez cały gorący letni dzień.

Należy dodać nawóz specyficzny dla danej fazy wzrostu, jak również stymulator korzeni, aby poprawić zdrowie roślin oraz zoptymalizować wigor i zdolność absorpcji (wystarczy raz w tygodniu). Zaleca się również stosowanie Trichoderma harzianum; jest to korzystny grzyb, który stanowi uzupełnienie stymulatora korzeni, chroni masę radiacyjną i stymuluje wzrost korzeni. Przed podlewaniem roślin najlepiej wymieszać je z wodą o temperaturze pokojowej.

Najlepiej nie podlewać o zmierzchu, gdy wzrasta wilgotność powietrza, gdyż może to prowadzić do pojawienia się grzybów u mniej odpornych szczepów.

Zalecamy stosowanie nawozu wzrostowego aż do pojawienia się słupków, który zapowiada nadejście fazy kwitnienia. Następnie należy stopniowo przechodzić do fazy kwitnienia przez 6 do 10 dni, stopniowo zmniejszając ilość nawozu wzrostowego i zamieniając go z nawozem właściwym dla fazy kwitnienia.

Najcieplejsza pora dnia wynosi od 1200 do 1500 godzin, w zależności od obszaru geograficznego. W tym czasie nie zaleca się okresowego podlewania, nawet jeśli poranne podlewanie nie wystarcza do utrzymania wilgotności roślin. Przy podlewaniu o tej porze dnia rośliny mogą doświadczyć szoku termicznego, który może poważnie uszkodzić rośliny w postaci spalonych korzeni.

Wierzchnia warstwa gleby

Zastosowanie ściółki lub warstwy wierzchniej gleby jest doskonałym sposobem na uniknięcie parowania wody lub szoku termicznego. Jest to naprawdę przydatna metoda zapobiegawcza: ochronna warstwa podłoża o grubości od 2 do 5 cm, w zależności od klimatu danego regionu, składająca się z odpadów roślinnych lub mineralnych (kora drzewna lub wióry, perlit, ścinki trawnika itp.). Bez cienia wątpliwości, jest to rozwiązanie pełne zalet!

Podparcie struktury roślinnej

Zanim rozpocznie się faza kwitnienia, należy zapewnić roślinom solidną strukturę nośną dla ich wzrostu wegetatywnego. Nie należy szczędzić środków, aby zapewnić, że rośliny będą gotowe do podtrzymania ciężaru pąków w momencie ich zakwitnięcia.

Jeśli nie zostanie to odpowiednio wykonane za pomocą metalowej cylindrycznej kraty, kwadratowej siatki lub niektórych słupków, gałęzie, które podtrzymują kwiaty konopi, mogą się złamać.

Zapobiegłoby to osiągnięciu przez rośliny dojrzałości, a kwiaty nie rozwijałyby się w pełni. Jest to wyraźny dowód na to, że jeśli początkowa praca nie zostanie wykonana prawidłowo, może to spowodować wiele problemów, które wymagają dodatkowej pracy, jak również doprowadzić do zmniejszenia plonów. Tak więc w tym przypadku, zapobieganie jest zdecydowanie lepsze niż leczenie!

Defoliacja

W zależności od odmiany, rośliny wymagają czasami jednej lub kilku sesji defoliacji. Bubba Kush lub Remo Chemo, na przykład, są tego dobrymi przykładami: wymagają jednej lub kilku defoliacji, ponieważ są genetyczne z ciężką masą liściową, która może uniemożliwić dostęp światła do pąków, utrudniając w ten sposób ich wzrost.

Należy uważnie obserwować rozwój pąków i analizować potencjał penetracji światła w górnej części roślin. Jest to obszar, który należy uważnie obserwować, ponieważ może on mieć bezpośredni wpływ na końcowy plon twojej marihuany.

Różne szczepy marihuany mają różne rozstawy wewnętrzne i masę liściową, więc trzeba uważać i oceniać ich ewolucję. Należy jednak zachować ostrożność i nie defoliakować nadmiernie, ponieważ może to być równie szkodliwe: rośliny mogą się stresować z powodu niewystarczającej ilości liści do prawidłowego poziomu fotosyntezy w zależności od ich potrzeb.

Światło

Podczas ewolucji fazy wegetatywnej światło odgrywa również istotną rolę w ogólnym rozwoju roślin konopi indyjskich. Jeśli uprawiasz w doniczkach, które są wielkości pozwalającej na ich przesuwanie, zmień ich położenie tak, aby miały wystarczająco dużo miejsca, jak również aby zoptymalizować przenikanie światła, a także poprawić napowietrzanie i zmniejszyć transpirację.

Jeśli twoje rośliny są posadzone w ziemi, w zacienionym miejscu, spróbuj wyeliminować otaczającą je roślinność, zachowując jednocześnie dyskrecję wzrostu... przecież nie chcesz skończyć z problemami innego rodzaju...