Marihuana lecznicza

Mydło z dodatkiem konopi indyjskich

Mydło z dodatkiem konopi indyjskich (Cannabis-Infused Soap)

Posted by Marijuana Doctors on 08/29/2017 in Konsumpcja

Zaktualizowano 26 sierpnia 2020. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Marihuana jest naturalnym składnikiem, który może być dodawany do wielu rodzajów produktów. Istnieje kilka sposobów spożywania medycznej marihuany - najczęściej jest ona przyjmowana przez płuca lub żołądek. Jednak marihuana może być również przydatna jako produkt miejscowy i ma pewne korzyści zdrowotne, gdy jest stosowana na skórę. Dodanie jej do mydła może sprawić, że te korzyści zdrowotne będą łatwiej dostępne poprzez dodanie ich do codziennej rutyny, takiej jak branie prysznica.

Czym jest mydło z dodatkiem marihuany?

Marihuana zaczyna pojawiać się we wszystkich rodzajach produktów, a teraz także w mydle. Mydło z marihuaną to dość nowy produkt, który próbuje wykorzystać organiczną naturę użytkowników marihuany.

Osoby cierpiące na przewlekłe schorzenia lub poddawane chemioterapii są szczególnie wrażliwe na produkty syntetyczne. Na rynku jest wiele produktów zawierających składniki, które mogą być powiązane z rakiem i innymi przewlekłymi schorzeniami. Kiedy twoje ciało ma tendencję do reagowania na obce substancje, musisz uważać na wszystko, czego dotykasz, w tym na mydło.

Mydło z konopi jest reklamowane jako całkowicie naturalne i dobre dla twojej skóry. Niektóre odmiany twierdzą, że leczą suchą lub wrażliwą skórę i promują dobre zdrowie. Chociaż nie spożywasz mydła, narażasz się na działanie jego składników, pocierając nim skórę, największy organ twojego ciała. Skóra absorbuje różne substancje i może na nie reagować.

Aktywny składnik marihuany może być wchłaniany przez skórę, gdy produkty z konopi są stosowane miejscowo. Większość odmian mydła z konopi twierdzi, że marihuana zawarta w mydle przenika tylko do skóry, co oznacza, że ma ono właściwości kojące i lecznicze dla twojej skóry, ale nie ma żadnych innych wartości leczniczych.

Jak robi się mydło z konopi?

Robienie mydła z konopi nie jest trudniejsze niż innych form mydła domowej roboty. Możesz łatwo zrobić swoje własne mydło z konopi, jeśli masz odpowiednie składniki i sprzęt. Wymaga to podgrzania oleju, wody i ługu, a następnie zmieszania ich z olejem z konopi przed uformowaniem ich w kostki i pozostawieniem do ostygnięcia. Przypomina to trochę robienie cukierków.

Kluczowym składnikiem mydła jest ług. Będziesz potrzebował kilku uncji ługu w swoim mydle, aby uzyskać siłę czyszczenia. Ług jest tym, co rozbija brud i olej na twojej skórze. Jest to bardzo ostra substancja, która może poparzyć skórę i oczy, zanim zostanie rozcieńczona z innymi składnikami. Podczas pracy z ługiem, należy podjąć środki ostrożności, takie jak noszenie rękawic i ochrony oczu.

Oto kroki do zrobienia mydła z konopi:

    Wymieszaj ostrożnie ze sobą 2,32 uncji ługu i 4 uncje wody, unikając wdychania ługu lub rozpryskiwania go do oczu lub na skórę. Użyj pojemnika odpornego na ciepło, wykonanego ze szkła lub metalu, ponieważ ług będzie się szybko nagrzewał. Chcesz go używać, gdy osiągnie 100 stopni.Połącz po 5 uncji oliwy z oliwek i oleju z konopi z 6 uncjami oleju kokosowego w oddzielnym pojemniku. Podgrzej mieszaninę do 100 stopni, a następnie dodaj mieszaninę ługu.Mieszaj za pomocą miksera ręcznego, aż zgęstnieje. Kiedy wyciągniesz mieszaninę, mydło powinno tworzyć miękkie szczyty, które powoli się spłaszczają. Wmieszaj 2 łyżeczki olejku eterycznego, jeśli chcesz.Wlej mieszaninę do formy. Możesz użyć zwykłej formy do mydła lub kwadratowej patelni wyłożonej folią plastikową. Przykryj mydło i pozwól mu siedzieć przez 24 godziny. Kiedy jest ustawiony, pokroić go na kawałki i niech te leczyć przez tydzień lub dwa, aby stać się dobre i stałe.

Możesz zróżnicować swoje mydło, zmieniając rodzaj oleju z konopi, który w nim umieścisz. Możesz także dodać trochę kwiatów lub liści konopi dla estetyki. Kwiat w mydle nie będzie miał żadnego wpływu, gdy będziesz go używać - po prostu nada mu organiczny wygląd. Olejek jest tym, co doda się do Twojego mydła.

Twój wybór olejków eterycznych będzie głównie decydował o aromacie Twojego mydła. Wybierz olejki o właściwościach relaksujących lub pobudzających, zgodnie z Twoimi celami dla mydła. Olejki eteryczne w mydle będą również wydzielać przyjemny aromat, gdy zmieszasz je z gorącą wodą pod prysznicem.

Jak działa mydło z konopi?

Będziesz czysty, jeśli użyjesz mydła z konopi. Mieszanka ługu i oleju to podstawowy przepis na mydło - ług czyści, a olej chroni skórę przed nadmiernym wysuszeniem. Olej z konopi w mydle powinien mieć efekt aromaterapeutyczny podobny do olejków eterycznych, których używasz. Używanie mydła z konopi może dać ci uczucie odprężenia lub pobudzenia, w zależności od tego, jakiej odmiany konopi użyłeś.

Mydło z konopi dostarcza bardzo małą ilość marihuany, jeśli w ogóle ją zawiera. Nie jest prawdopodobne, aby dostała się ona do twojego krwiobiegu, chociaż może dotrzeć do mózgu przez drogi nosowe. Efekt działania mydła z konopi jest zupełnie inny niż spożywanie marihuany.

Najlepsze zastosowania mydła na bazie konopi indyjskich

Mydło z konopi jest najlepsze dla pacjentów cierpiących na dolegliwości skórne. Pomaga unormować równowagę pH skóry, aby utrzymać ją zdrową i odporną na grzyby. Mydło marihuanowe może być również dobre na wysypki skórne, ponieważ zapobiega wysuszaniu lub pękaniu skóry i wspomaga jej regenerację.

Mydło z dodatkiem marihuany jest zazwyczaj wytwarzane z naturalnych i organicznych składników, więc nie naraża skóry na kontakt z chemikaliami, które mogą wywołać reakcję alergiczną. Jest dobre do normalnego oczyszczania skóry, zwłaszcza jeśli twoja skóra jest szczególnie wrażliwa. Osoby poddawane chemioterapii i innym rodzajom leczenia silnych chorób mogą być podatne na zanieczyszczenia środowiskowe, a mydło z konopi pomaga im w ochronie.

Dowiedz się więcej

Mydło z konopi można uzyskać bez zalecenia od lekarza, ale w przypadku silniejszych zastosowań marihuany należy skonsultować się z lekarzem specjalizującym się w marihuanie. Porozmawiaj z lekarzem specjalizującym się w marihuanie o tym, jak efekty działania marihuany mogą być wykorzystane do poprawy Twojego zdrowia i jakości życia. Istnieją również inne miejscowe produkty z konopi, które mogą być odpowiednie do leczenia Twoich chorób skóry.

Produkty z konopi indyjskich leczą nie tylko choroby skóry, jak dowiesz się od swojego lekarza od marihuany. Miejscowe olejki i balsamy mogą być stosowane na przykład do łagodzenia zlokalizowanego bólu. Jadalne i wędzone produkty z marihuany są przydatne w łagodzeniu mdłości lub zmniejszaniu długości i nasilenia napadów. Zacznij proces od znalezienia lekarza zajmującego się marihuaną w pobliżu i zakwalifikowania się do programu medycznej marihuany w swoim stanie.

Znajdź lekarza od marihuany teraz