Marihuana lecznicza

Uczelnie są pozywane za zakaz używania medycznej marihuany na terenie kampusów

Uczelnie dostają pozwy za zakazywanie medycznej marihuany na terenie kampusu

Posted by Marihuana Doctors on 10/25/2019 in Medyczna Marihuana

Zaktualizowano 16 sierpnia 2020 roku. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Wiele szkół wyższych zabrania stosowania medycznej marihuany używania medycznej marihuany przez swoich studentów, mimo że prawo stanowe na to zezwala, a studenci zaczynają kwestionować ich politykę. Zazwyczaj polityka uczelni stanowi, że studenci z legalną licencją na medyczną marihuanę nie mogą używać marihuany, więc studenci są zmuszeni albo nie używać marihuany, albo potajemnie się leczyć i martwić się o potencjalne konsekwencje. i martwić się o potencjalne konsekwencje, takie jak wydalenie z uczelni.

Jeden z uczniów pozwał GateWay Community College w Phoenix za wydalenie jej za naruszenie polityki narkotykowej szkoły, według Washington Post. Urzędnicy szkolni wyciągnęli ją z klasy, aby przeprowadzić test na obecność narkotyków. Studentka, która studiowała diagnostykę sonografii medycznej, używa marihuany do przewlekłego bólu z powodu zespołu policystycznych jajników. Testowanie narkotyków jest bardziej powszechne w pielęgniarstwie i programach medycznych.

Uczelnie obawiają się utraty funduszy federalnych, jeśli jeśli nie będą przestrzegać federalnego prawa. Według USA Today, niektóre stany, jak Connecticut, zajęły się tą szarą strefą, zabraniając uczelniom dyskryminować studentów, którzy używają marihuany.