Nasiona konopi

Ciekawostki dotyczące nasion marihuany

Nasiona konopi zarówno feminizowane, zwykłe, jak i samodzielnie kwitnące, nie różnią się wyglądem od tych, które są przeznaczone do uprawiania tak zwanych konopi użytkowych. Już choćby dlatego zaleca się kupowanie ich w renomowanym banku nasion. Będzie to chronić nas przed ryzykiem oszustwa i zagwarantuje nam dostęp do nasion naprawdę skutecznych.

Gdybyśmy mieli określić obrazowo wielkość nasion marihuany, z pewnością nie minęlibyśmy się z prawdą mówiąc, że przypominają one główkę zapałki. Oczywiście, mamy do czynienia z różnicami, te zaś są związane z charakterem poszczególnych odmian. Nie oznacza to jednak, że wielkość nasion może być jakimkolwiek wyznacznikiem rozmiaru samej rośliny, która ma z nich powstać w przyszłości. Co do zasady też nasiona sativy są mniejsze od tych z odmiany indyki.

Nasiona konopi i ich właściwości

O nasionach marihuany już od dawna jest głośno. Co ciekawe, na uwagę zasługuje nie tylko zawartość w nich kwasów omega 3, 6 oraz 9. Warto mieć na uwadze i to, że ich równowaga jest niemal idealna. Ma to duże znaczenie dla ludzkiego zdrowia zwłaszcza, że nasz organizm nie jest w stanie samodzielnie ich syntezować. Kolejna zasada mówi o tym, że nasiona konopi użytkowych mogą okazać się bardziej korzystne niż nasiona marihuany. Są nie tylko znacznie mniej kosztowne, ale również mają taką samą zawartość NNKT. Różnica dotyczy więc wyłącznie zawartości THC.

Nasiona od zarania dziejów

O nasionach konopi może nam wiele powiedzieć również archeologia. Mają one już 2700 lat i zostały odnalezione dziewięć lat temu w jednym z chińskich grobów. Z tego starożytnego pęku konopi z powodzeniem można zresztą wydzielić zarówno CDB, jak i HTC. Już pojedyncza roślina może być też ciekawym przedmiotem analizy dla naukowców, wiadomo bowiem, że może ona wydać setki, a czasem nawet tysiąc nasion. Oczywiście, duże znaczenie ma w takim przypadku nie tylko jej rozmiar, ale i to, jak skutecznie była ona zapylana na etapie kwitnięcia.

Konopia użytkowa

Jak hodować i przechowywać nasiona?

Pewne odmiany konopi użytkowych hoduje się zresztą tylko po to, aby odkryć wspomniane mechanizmy, a tym samym przyczynić się do tego, że produkcja będzie jeszcze większa. Trudno o wskazanie idealnej temperatury, w jakiej należy przechowywać nasiona, choć zwykło się przyjmować, że wynosi ona od 5 do 7 stopni. Jej osiągnięcie nie musi być zresztą trudne, mamy z nią bowiem do czynienia na niemal każdych drzwiach lodówki.

Nie można też zapominać o tym, jak ważne jest to, aby nasiona były suche. Chroni jest to nie tylko przed przedwczesnym kiełkowaniem, ale również przed szkodliwym działaniem pleśni.

Posiadanie nasion konopnych

Prawo w wielu państwach potrafi być niekonsekwentne, o ile więc legalne jest posiadanie nasion konopi, o tyle ich hodowanie może okazać się niemożliwe ze względu na odpowiedzialność karną. Prowadzi to do konieczności kupowania i przechowywania nasion w celach teoretycznie kolekcjonerskich. Co ciekawe, nasiona konopi zabierano ze sobą w przeszłości na statki, co przydawało się zwłaszcza, gdy rejs się przedłużał i należało wzmocnić organizm.