Ciekawostki i porady

5 Wskazówek jak pozbyć się zapachu marihuany

Nie jest tajemnicą, że zapach marihuany jest bardzo wyraźny i łatwy do wykrycia. Zapach palących się kwiatów lub świeżych pąków rosnących na roślinie jest równie oczywisty. Oczywiście na obszarach, gdzie zioło zostało wyzwolone spod nieświadomych zakazów, ten aromatyczny rozkosz nie jest zbytnio problemem. Jednak w regionach, gdzie roślina jest nadal nielegalna, palacze mogą chcieć zminimalizować zapach w celu zachowania prywatności.

Oczywiście, palenie marihuany bardzo często odbywa się w zaciszu własnego domu, a niektórzy ludzie lubią hotboxing samochodu. Tak więc, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz, jest prawdopodobne, że twoje ubrania, samochód i otoczenie po chwili będą pachnieć nieco śmiesznie. 

Zapobieganie jest zawsze lepsze niż leczenie. Najprostsze opcje to zapalanie świec zapachowych i kadzidełek jako sposób na maskowanie zapachu. Trzymanie otwartego okna pozwoli również na wydostanie się dymu z pomieszczenia, ale oczywiście będzie on wydzielał zapach do Twojej okolicy.

Małe, ręczne filtry mogą być również stosowane do wydychania dymu. Bardziej ekstremalne, ale skuteczne metody obejmują użycie oczyszczacza powietrza.

Ale jak pozbyć się zapachu, który z czasem naprawdę przeniknął do twojego domu lub samochodu, jeśli musisz się wyprowadzić z mieszkania lub na przykład chcesz sprzedać swój samochód? 

1. LECZYĆ ŚCIANY

Jeśli nie udało ci się utrzymać zapachu poza domem podczas palenia, być może będziesz musiał pozbyć się go później. Zaczynając od czyszczenia ścian.

Przed rozpoczęciem operacji czyszczenia ścian, należy przykryć dywan i wszystkie meble w pomieszczeniu, aby zabezpieczyć je przed używanymi produktami. Stare prześcieradła są doskonałym narzędziem do tego celu.

Teraz, gdy twój pokój jest chroniony, możesz zacząć czyścić ściany. Najlepiej zacząć od usunięcia wszystkich kurzu i pajęczyn, które gromadzą się w narożnikach i wzdłuż listew. Do tego celu użyj szczotki, miotły lub odkurzacza.

Aby oczyścić ściany, należy ubić roztwór czyszczący złożony z ciepłej, mydlanej wody. Dodatek destylowanego białego octu pomoże również w dokładnym oczyszczeniu ścian. Napełnij jedno wiadro roztworem i jedno wodą.

Po nałożeniu roztworu spłukać wodą. Metoda ta może być stosowana zarówno na ścianach malowanych, jak i tapetowanych, jednak niektóre tapety mogą nie tolerować octu, więc najpierw należy przetestować niewielki fragment.

2. WYCELUJ W DYWAN

Jeden wielki sposób by wyczyścić dywan jest posypywanie sodą oczyszczająca i zostawić na dzień lub dwa. Następnie można go odkurzyć.

Jeśli zapach na dywanie jest szczególnie nieprzyjemny, można go również umyć szamponem. Do tej pracy można kupić szampon do dywanów, lub po prostu wypożyczyć go na tę okazję. Po wyczyszczeniu pomieszczenia i wyjęciu mebli należy wcisnąć roztwór szamponu do dywanu i odessać wodę.

Po zakończeniu operacji należy zapewnić pełną wentylację pomieszczenia, aby umożliwić jego odpowiednie wysuszenie. Aby mieć absolutną pewność, że nie pozostaną żadne zapachy marihuany, można ponownie przejechać się po dywanie za pomocą 50-50 mieszanki białego octu i wody, używając tej samej maszyny i procesu suszenia.

3. OCZYŚCIĆ MEBLE

Zacznij od odkurzenia wszystkich mebli. Meble wykonane z drewna, metalu lub plastiku będą dość łatwe do czyszczenia. Wystarczy użyć odpowiedniego roztworu mydła i od czasu do czasu przetrzeć je. Upewnij się, że zdecydowałeś się na środek czyszczący, który nie uszkodzi ani nie zniszczy materiałów, z których wykonany jest twój mebel.

Meble z warstwą tkaniny mogą być nieco bardziej skomplikowane. Czasami warstwa ta może być usunięta z poduszek i po prostu włożona do pralki w celu wyczyszczenia. Inne części mogą mieć tkaninę, której nie da się usunąć. Podobnie jak w przypadku dywanu, soda oczyszczona może być zastosowana do tego i pozostawiona na dzień lub dłużej, a następnie odkurzona.

Można również zastosować domowy roztwór płynu do mycia naczyń (preferowane są opcje naturalne), wody, białego octu i sody oczyszczonej. Zanurzyć gąbkę w formule i wytrzeć pachnące miejsca.

Niektóre maszyny do czyszczenia dywanów posiadają również przystawki meblowe - jest to dobra opcja do dokładnego czyszczenia.

4. USUŃ ZAPACH MARIHUANY Z TWOJEGO SAMOCHODU

Aby rozpocząć proces czyszczenia samochodu, zacznij od pełnego zmycia. Wyjmij ponownie odkurzacz i usuń z samochodu wszystkie zabrudzenia, cząsteczki marihuany i małe kawałki śmieci. Następnie przetrzyj wszystkie twarde powierzchnie roztworem mydła, aby usunąć z nich wszelkie ślady.

W przypadku siedzeń, powierzchnie skórzane i winylowe mogą być czyszczone tą samą metodą, którą stosuje się na twardszych powierzchniach. Jeśli jednak siedziska są pokryte tkaniną, można posypać te powierzchnie sodą oczyszczoną i węglem aktywowanym, aby pozwolić im na chwilę posiedzieć; powinno to pomóc zredukować i usunąć zapach marihuany. Po pozostawieniu na jakiś czas, odkurz te proszki.

Środki do czyszczenia dywanów mogą być stosowane na wykładzinach samochodowych, a następnie szorowane. Staraj się nie moczyć nadmiernie dywanów, ponieważ może to doprowadzić do powstania pleśni, jeśli nie zostaną one prawidłowo wysuszone. Należy pozostawić samochód do wyschnięcia, pozostawiając na chwilę otwarte okna i wysadzić na chwilę wentylatory, aby przyspieszyć ten proces.

5. ZDEJMOWANIE ZAPACHU MARIHUANY Z UBRAŃ

Aby usunąć zapach marihuany z ubrań, włóż je do pralki i dodaj filiżankę naszego zaufanego towarzysza, octu. Uprać ubrania w najwyższej temperaturze, na jaką pozwala dana tkanina.