Ciekawostki i porady

Automatycznie kwitnące szczepy marihuany - przegląd

Osoby, które specjalizują się w uprawie konopi indyjskich doskonale zdają sobie sprawę z tego, że mogą wybrać w tym celu jedną spośród wielu odmian. Nasiona medycznej marihuany konkurują więc o ich zainteresowanie z nasionami feminizowanymi oraz automatycznie kwitnącymi. Oczywiście, każdy hodowca liczy na to, że nasiona, od których rozpocznie uprawę, będą tymi najlepszymi.

Nasiona samokwitnące zasługują na szczególną uwagę, w przeciwieństwie od pozostałych rodzajów są bowiem w stanie zacząć kwitnąć samodzielnie i to w okresie wynoszącym od dwóch do czterech tygodni. Co więcej, charakteryzuje je imponujący wzrost. Oczywiście, również pomiędzy nimi zachodzą różnice, które często okazują się dość istotne.

Northern Light Automatic

Northern Light Automatic to odmiana, która niemal natychmiast zaczyna kwitnąć, a już w okresie od dziewięciu do dziesięciu tygodni można przystąpić do jej zbiorów. Znakomicie sprawdza się w pomieszczeniach zamkniętych, choć nie oznacza to wcale, że nie można uprawiać jej również na zewnątrz. Co więcej, jest jedną z najbardziej urodzajnych odmian, z jakimi mamy do czynienia.

Osoby, które korzystają ze wspomnianej odmiany zwracają uwagę również na jej słodki smak oraz relatywnie spokojne oddziaływanie o charakterze fizycznym. Szczep ten jest też optymalny dla tych hodowców, którzy liczą na marihuanę przeznaczoną do zastosowań medycznych. Gdybyśmy poszukiwali odmiany zwartej, w pierwszej kolejności powinniśmy zainteresować się tą, którą określa się mianem Rotal Dwarf. Charakterystyczne są dla niej też zbite pąki, sprawdza się więc znakomicie bez względu na to, czy ma być uprawiana wewnątrz, czy też na zewnątrz pomieszczenia.

Nie każdy może pochwalić się imponującym miejscem przeznaczonym na uprawy i w takim przypadku można stwierdzić, że jest to odmiana, która nie ma sobie równych. Co więcej, odmiana ta gwarantuje szybki czas zbiorów. Jej plusem jest też spokojne działanie o charakterze relaksującym i naprawdę silny aromat.

Odmiany konopi

Royal AK Automatic

Royal AK Automatic to odmiana hybrydowa, która zwraca na siebie uwagę ze względu na silne działanie. Powstała z połączenia marihuany tajskiej, meksykańskiej, kolumbijskiej oraz afgańskiej i zwraca na siebie uwagę już choćby dlatego, że jej hodowla nie wymaga dużego wysiłku. Plony mogą być w tym przypadku dość zróżnicowane i w dużej mierze są uzależnione od tego, jakie warunki będziemy w stanie zapewnić szczepowi. Nie można nie docenić i tego, że już w dziewiątym tygodniu uprawy można myśleć o zbiorach.

Royal Haze Automatic

Royal Haze Automatic to z kolei rozwiązanie stworzone z myślą o tych użytkownikach marihuany, którym do gustu przypada budujące działanie i świeży smak. Ma niewielką wysokość, można ją więc uprawiać nawet tam, gdzie mamy do czynienia z warunkami, które nie można uznać za odpowiednie dla innych szczepów. Plony zbiera się w okresie od dziesięciu do dwunastu tygodni. Royal Creamatic to z kolei propozycja skierowana do amatorów słodyczy, to bowiem właśnie jej słodki i dość intensywny aromat i smak można uznać za jej znaki rozpoznawcze. Nie do przecenienia jest i to, że jej działanie jest relaksacyjne i mocne.