Marihuana lecznicza

Wirginia 27 stan zdekryminalizował marihuanę - wkrótce rusza program marihuany medycznej

Wirginia 27 stan zdekryminalizować Cannabis-Medyczna Marihuana Program startuje wkrótce

Posted by Lekarze Marihuany on 04/14/2020 in Medyczna Marihuana

Zawartość medyczna przejrzana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Gubernator Virginii, Ralph Northam, podpisał ustawę dekryminalizującą posiadanie do uncji marihuany na własny użytek, co otwiera drogę do rozpoczęcia programu medycznej marihuany w tym stanie, który ma służyć pacjentom jeszcze w tym roku.

Posiadanie marihuany w Wirginii zostało wcześniej sklasyfikowane jako wykroczenie karne, za które grozi do 30 dni aresztu, wpis do rejestru karnego oraz odebranie uprawnień do prowadzenia pojazdów. Ustawa HB 972 usuwa wszystkie sankcje karne i zastępuje je grzywną w wysokości 25 dolarów, czyniąc Wirginię 27. stanem, który zmienia prawo, aby dostosować je do zmieniającego się postrzegania i używania marihuany przez społeczeństwo. Ustawa zezwala również na zapieczętowanie wcześniejszych wyroków skazujących za posiadanie marihuany i tworzy grupę roboczą, której zadaniem będzie zbadanie kwestii związanych z legalizacją marihuany rekreacyjnej w przyszłości.

Dekryminalizacja jest ważnym pierwszym krokiem w kierunku naprawienia niektórych krzywd wyrządzonych przez wojnę narkotykową, która przez dziesięciolecia prowadziła do nieproporcjonalnego aresztowania i uwięzienia wielu zmarginalizowanych grup społecznych.

Uwalnia również niezbędne zasoby organów ścigania i oszczędza pieniądze podatników; od połowy 2018 r. do połowy 2019 r., 15 000 osób w samej Wirginii zostało skazanych za proste posiadanie - co skutkuje milionami dolarów rocznie w wydatkach państwa na politykę, której większość Amerykanów już nie popiera. Oprócz ustawy HB 972, która wchodzi w życie 1 lipca, Gov. Northam podpisał również ustawę rozszerzającą wcześniej uchwalony program medycznej marihuany oraz inną, która usuwa wszelkie sankcje karne za legalne uczestnictwo w tym programie. Potencjalni pacjenci medycznej marihuany w Wirginii mogą rozpocząć rejestrację w celu uzyskania karty medycznej przed oficjalnym uruchomieniem programu.

Żadne informacje na MarijuanaDoctors.Com nie powinny być używane do diagnozowania, leczenia, zapobiegania lub leczenia jakiejkolwiek choroby lub stanu. Możesz zobaczyć nasze pełne zrzeczenie się odpowiedzialności tutaj.