Marihuana lecznicza

Jak uzyskać kartę medycznej marihuany w Pensylwanii

Jak uzyskać kartę medycznej marihuany w Pensylwanii

Posted by Lori Ann Reese on 08/31/2020 in How-Tos

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Pennsylvania's Medical Marijuana Program został podpisany w prawo 17 kwietnia 2016 roku przez gubernatora Toma Wolfa. Pensylwania była 24. stanem, który zalegalizował medyczną marihuanę w Stanach Zjednoczonych. Od 2018 roku, wykwalifikowani pacjenci i posiadacze kart medycznej marihuany mogą legalnie kupować marihuanę. Oto przewodnik, jak uzyskać kartę medycznej marihuany w PAPe.

Departament Zdrowia Pensylwanii (DOH) opublikował właśnie dwuletni raport na temat postępów w realizacji stanowego programu medycznej marihuany. Raport został wydany 15 maja 2020 roku i stwierdza on, że obecnie w Pensylwanii jest 1,889 licencjonowanych lekarzy marihuany i 306,291 pacjentów, którzy są aktualnymi posiadaczami kart MMJ.

Kiedy konwencjonalne leczenie i leki na receptę nie działają dla pacjentów w Pensylwanii, istnieje nowa i naturalna opcja. Medyczna marihuana jest dobrze tolerowana przez pacjentów z wieloma różnymi rodzajami przewlekłych problemów zdrowotnych. Może to być skuteczny sposób, aby pomóc w zarządzaniu bólem, stanem zapalnym i stanami zdrowia psychicznego, takimi jak zespół stresu pourazowego (PTSD).

Uzyskanie karty medycznej marihuany w Pensylwanii nie jest trudne ani kosztowne dla pacjentów, którzy mają jeden lub więcej z legalnie kwalifikujących się warunków zdrowotnych. A dla opiekunów pacjentów i nieletnich z problemami zdrowotnymi, istnieją specjalne przepisy, które pomogą twoim bliskim w dostępie do marihuany do celów terapeutycznych w PA.

Jakie warunki zdrowotne kwalifikują się do uzyskania karty PA Medical Marijuana?

Pennsylvania Medical Marijuana Program początkowo wystartował z listą 17 kwalifikujących się warunków zdrowotnych. Kwalifikowane warunki zdrowotne są listą diagnoz, które pacjent musi posiadać, aby otrzymać kartę PA medycznej marihuany. Dzisiaj, istnieje 21 kwalifikujących się warunków zdrowotnych. Pomogło to uczynić medyczną marihuanę legalnie dostępną dla większej liczby pacjentów w Pensylwanii.

Niektóre z warunków zdrowotnych kwalifikujących do otrzymania medycznej marihuany w Pensylwanii obejmują:

    AutyzmPadaczkaStwardnienie rozsiane (MS)Choroba zapalna jelitChoroba CrohnaNiedokrwistość sierpowatokomórkowaParkinson's DiseaseStwardnienie zanikowe boczne (Amyotrophic Lateral Sclerosis)

Silny przewlekły lub trudny do opanowania ból pochodzenia neuropatycznego, lub jeśli konwencjonalna interwencja terapeutyczna i terapia opiatami jest przeciwwskazana lub nieskuteczna.

Pierwszym krokiem do uzyskania karty medycznej marihuany (MMJ) w Pensylwanii jest posiadanie diagnozy, która jest zatwierdzona przez państwo do użytku. Dowiedz się więcej o wszystkich kwalifikujących się warunkach zdrowotnych i sprawdź, czy masz diagnozę, która się kwalifikuje.

Rejestracja jako Pacjent Medycznej Marihuany w Pensylwanii

Po otrzymaniu listu polecającego od lekarza marihuany, jesteś gotowy do podjęcia kolejnych kroków w celu uzyskania karty medycznej marihuany w Pensylwanii. Proces ten odbywa się online (możesz to zrobić z domu), ale będziesz musiał mieć dostęp do smartfona, tabletu lub komputera. Potrzebny będzie też adres e-mail.

1. Utwórz profil pacjenta w rejestrze medycznej marihuany w Pensylwanii.

2. Podaj swoje dane kontaktowe i prześlij kopię swojego prawa jazdy wydanego w Pensylwanii lub kartę identyfikacyjną wydaną przez PA Department of Transportation. Jeśli nie posiadasz jeszcze prawa jazdy lub rządowego dowodu tożsamości, możesz złożyć wniosek online.

Po pomyślnym zakończeniu rejestracji pacjenta, możesz przejść dalej i znaleźć lekarza zajmującego się marihuaną w celu przeprowadzenia oceny stanu zdrowia. Lekarz, którego wybierzesz musi być zatwierdzony i wpisany do Rejestru Medycznej Marihuany. Lekarz będzie musiał mieć dostęp do oprogramowania Medical Marijuana Registry, aby przesłać swój list polecający do Twojej aplikacji.

Każdy lekarz z Pensylwanii wymieniony w Marijuana Doctors jest certyfikowanym lekarzem marihuany, który może wypełnić twoją ocenę i aplikację z tobą. Jeśli miałeś pozytywne doświadczenia z lekarzem marihuany w Pensylwanii, zostaw im recenzję na naszej stronie internetowej. Pomoże to innym pacjentom znaleźć odpowiedniego lekarza, który pomoże im w uzyskaniu karty medycznej marihuany PA.

Umówienie się na wizytę u lekarza marihuany w Pensylwanii w celu oceny

Każdy stan, który zalegalizował medyczną marihuanę, wymaga nadzoru lekarza i zatwierdzenia. Wymaga to od pacjenta znalezienia lekarza oceniającego na badanie i wywiad, zanim będziesz mógł zostać zatwierdzony do programu medycznej marihuany PA.

W maju 2020 roku, było 1,889 lekarzy licencjonowanych do wykonywania tych specjalnych ocen stanu zdrowia. A większość z nich zapewnia wygodne terminy telemedyczne. Po prostu wybierz lekarza, którego chcesz online i zaplanuj wizytę telemedyczną. Oceny w ramach telemedycyny odbywają się poprzez prywatną wideokonferencję pomiędzy Tobą a lekarzem.

Celem oceny zdrowia przez lekarza marihuany w Pensylwanii jest sprawdzenie bezpieczeństwa. Medyczna marihuana jest dobrze tolerowana przez pacjentów z różnymi schorzeniami. Istnieje kilka stanów zdrowia, w których nie jest zalecana. Lekarz oceniający spotka się z tobą, aby ocenić twoje potrzeby zdrowotne, poziom bólu i objawy. Odpowie również na wszelkie pytania dotyczące stosowania medycznej marihuany w leczeniu Twoich potrzeb zdrowotnych. Lub potrzeb pacjenta pod twoją opieką.

Jeśli spełniłeś wszystkie kontrole bezpieczeństwa i lekarz uważa, że medyczna marihuana może pomóc w leczeniu Twoich objawów, pomoże Ci w kolejnym kroku rejestracji. Lekarz prześle swój podpisany list polecający na stronę Pennsylvania Medical Marijuana Program i doda go do twojego profilu rejestracyjnego. Informacje te są sprawdzane przez Departament Zdrowia Pensylwanii i jeśli wszystkie informacje są poprawne, wyda ci kartę medycznej marihuany.

Koszt rejestracji wynosi 50 dolarów. Jednakże, pacjenci, którzy otrzymują pomoc finansową, taką jak Medicaid, PACE/PACENET, CHIP, SNAP i WIC mogą kwalifikować się do zniżki na opłaty za kartę PA marihuany. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z Departamentem Zdrowia.

Bezpieczna przystań dla opiekunów pacjentów medycznej marihuany w Pensylwanii

W Pensylwanii, opiekunowie pacjentów, którzy są ubezwłasnowolnieni przez niepełnosprawność, lub nie ukończyli 18 roku życia, mają specjalne przywileje prawne. Opiekunami są zazwyczaj rodzice lub prawni opiekunowie nieletnich, ale mogą nimi być również małżonkowie lub dorosłe dzieci, które opiekują się seniorami cierpiącymi na przewlekłe schorzenia.

Pacjent może mieć do dwóch opiekunów wyznaczonych w Pennsylvania Medical Marijuana Program. Prawo (Ustawa 16 z 2016 roku) stanowi, że opiekunowie mogą uzyskać leki dla pacjentów, którzy są pod opieką w domu, oraz dla nieletnich poniżej 18 roku życia.

Opiekun musi być w wieku powyżej 21 lat. Opiekunem może być opiekun prawny, małżonek, rodzic lub osoba, która została obarczona odpowiedzialnością prawną za opiekę nad pacjentem w domu. Dla opiekunów pacjentów poniżej 21 roku życia, uzyskanie Pennsylvania Medical Marijuana Safe Harbor Letter (MMSHL) zapewnia dodatkowe prawa. Opiekunowie posiadający MMSHL mogą, na przykład, podawać medyczną marihuanę swojemu dziecku na terenie szkoły.

Aby otrzymać MMSHL (Pennsylvania Medical Marijuana Safe Harbor Letter), opiekunowie muszą wypełnić kwestionariusz kryminalny i dostarczyć elektroniczną kopię swojego statusu opiekuna w programie medycznej marihuany PA. Dokumenty opiekuńcze dla dzieci, lub kopia aktu małżeństwa dla małżonka opiekuna jest wymagana do aplikacji. Aplikację MMSHL można złożyć w Departamencie Zdrowia Pensylwanii.

Opłata rejestracyjna dla opiekunów wynosi 50 dolarów. Jednakże, opiekunowie, którzy doświadczają trudności finansowych mogą ubiegać się o zwolnienie z opłaty poprzez dostarczenie dokumentacji. Zarejestrowani opiekunowie medycznej marihuany w Pensylwanii mają zapewnioną ochronę prawną. Nie mogą oni być oskarżeni o zwykłe posiadanie lub posiadanie z zamiarem dostarczenia (PWID), gdy są wyznaczeni jako legalni opiekunowie pacjenta w PA.Jeśli jesteś opiekunem, który został oskarżony o zwykłe posiadanie, możesz kwalifikować się do programu ARD z usunięciem zarzutów. Jednakże osoby z zarzutami o przestępstwa kryminalne nie mogą zakwalifikować się jako opiekun. Skontaktuj się z Departamentem Zdrowia Pensylwanii, aby uzyskać więcej informacji.