Marihuana lecznicza

Samodzielnie kwitnące nasiona marihuany i ich zalety

Uprawa marihuany często staje się źródłem niedomówień, mylą się jednak osoby przeświadczone o tym, że jest ona skomplikowana. Kluczem do sukcesu wydaje się przede wszystkim umiejętność wybierania odpowiednich nasion. Oczywiście, od samego początku należy podkreślić, że legalność uprawy marihuany w Polsce może budzić poważne, a przy tym uzasadnione wątpliwości.

Nie oznacza to jednak, że nie mamy do czynienia z tym procederem, a już na pewno – że jest to proceder rzadki. Do niedawna trudno było jednak liczyć na takie nasiona, które wystarczyło jedynie zasadzić, a następnie uzbroić się w cierpliwość i czekać na okazałe plony. Dziś możemy jednak mówić o istotnej zmianie związanej z pojawieniem się na rynku tak zwanych automatów cieszących się popularnością przede wszystkim dlatego, że ich uprawa może być określana jako nieskomplikowana. Nie ma więc przesady w twierdzeniu, że nawet osoba, która do tej pory nie miała doświadczenia w tym zakresie, dziś może poradzić sobie z uprawą marihuany.

Nasiona konopi indyjskiej

Na rynku polskim produkt ten pojawił się niedawno, na świecie jednak jego popularność jest już spora. Najczęściej mamy do czynienia z roślinami, które sprawdzają się przede wszystkim w szklarniach o niewielkich rozmiarach. Hodowca może więc posadzić krzak marihuany, a następnie oczekiwać na efekty. Oczywiście, czas oczekiwania nie ulega skróceniu i trwa od ośmiu do dziesięciu tygodni. Tu kluczowe znaczenie wydaje się mieć to, która z odmian zostanie przez nas wybrana.

Proces hodowli marihuany

Zdaniem ekspertów nasiona automatyczne nie muszą być przy tym wcale chwilową ciekawostką, może się bowiem okazać, że w przyszłości będą z powodzeniem konkurować z odmianami klasycznymi. Ich największą zaletą jest to, że z powodzeniem można trzymać je w domu, jeśli zaś zapewnimy im odpowiednie warunki w mikro szklarni, którą sami stworzymy, mamy prawo liczyć na imponujące plony. Same krzaki nie są zbyt duże, a i zakup nasion automatycznych wcale nie jest dużym wydatkiem, co przecież często niepokoi potencjalnych hodowców.

Jeśli chcemy kupić nasiona konopi indyjskiej musimy pamiętać o tym, że o ile polskie prawo nie zezwala na ich uprawę, samo posiadanie wspomnianych nasion w celach kolekcjonerskich jest legalne. Jeśli zatem ziarno nie jest używane, nie musimy przejmować się tym, że znajduje się w naszym domu. Ma to sens, ziarna nie zawierają w sobie bowiem THC, a to właśnie ta substancja odpowiada za narkotyczne oddziaływanie marihuany na nasz organizm. Sam zakup może dziś nastąpić nie tylko w sklepie internetowym, ale i stacjonarnym.