Marihuana lecznicza

Zapytaj Lekarza Marihuany: Jak najlepiej wykorzystać wizytę w celu uzyskania medycznej marihuany

Zapytaj Lekarza Marihuany: Jak uzyskać jak najwięcej ze swojej wizyty w sprawie medycznej marihuany

Posted by Marihuana Doctors on 06/21/2019 in Medyczna Marihuana

Zaktualizowano 21 stycznia 2020 roku. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Jak się zabrać za uzyskanie licencji na medyczną marihuanę? Czy najlepiej iść przez własnego lekarza, czy zacząć od nowa z wyspecjalizowanym lekarzem zajmującym się marihuaną?

Dr Koffler: Większość ludzi nie przechodzi przez własnego lekarza medycznego w celu uzyskania rekomendacji na marihuanę, a powodów tego może być wiele.

Na początek, tylko niektórzy lekarze są uprawnieni do zalecania medycznej marihuany swoim pacjentom. Dlatego też, chociaż dobrze jest zapytać o swój stan zdrowia w odniesieniu do marihuany własnego lekarza, może się okazać, że i tak będzie on musiał skierować cię do lekarza zajmującego się marihuaną w twojej okolicy.

Po drugie, wielu lekarzy nie posiada wiedzy na temat medycznej marihuany, a w niektórych przypadkach nawet jej nie popiera, pomimo udowodnionego bezpieczeństwa i skuteczności. Może się to znacznie różnić w zależności od stanu, a nawet od lekarza.

Podczas gdy to twoja diagnoza decyduje o tym, czy będziesz mógł otrzymać kartę medycznej marihuany w twoim stanie, po tym jak twój lekarz postawi ci diagnozę zatwierdzonego stanu - a jego historia jest dobrze udokumentowana w twojej dokumentacji medycznej - to od ciebie zależy, w jaki sposób będziesz dążyć do uzyskania licencji na marihuanę, aby leczyć ten stan.

Poza koniecznością posiadania kopii dokumentacji medycznej, nie będzie konieczne, aby Twój lekarz wiedział cokolwiek o Twoim zainteresowaniu i zapotrzebowaniu na marihuanę - tak długo, jak będziesz szukać zatwierdzonego źródła i zarejestrujesz się w swoim stanie.

Jeśli chodzi o to, jak znaleźć lokalnego lekarza: większość moich pacjentów znalazła mnie za pomocą strony takiej jak MarijuanaDoctors.com, gdzie możesz wykonać proste wyszukiwanie, aby znaleźć lekarzy w swojej okolicy.

Czy istnieje różnica między wizytą "online" lub telefoniczną w sprawie marihuany, a konsultacją osobistą?

Dr Koffler: Jeśli chodzi o wyniki lub jakość, nie ma żadnej różnicy. Ale jeśli chodzi o efektywność i wygodę, telemedycyna zdecydowanie zmienia sposób, w jaki korzystamy z opieki zdrowotnej. Obecnie można porozmawiać z pacjentem twarzą w twarz za pośrednictwem wideo, zaproponować diagnozę i receptę - wszystko to niezależnie od położenia geograficznego, a nawet stanu zdrowia.

Telemedycyna jest bardzo dobrze przystosowana do leczenia konopi indyjskich. Dzieje się tak dlatego, że jako lekarz rekomendujący marihuanę, moim zadaniem nie jest stawianie diagnozy, ale określenie, czy marihuana jest rzeczywiście odpowiednia dla stanu zdiagnozowanego przez innego lekarza. Na przykład, jeśli pacjent z rakiem przychodzi do mnie z jasną historią choroby, nie ma potrzeby, abym powtarzał pracę onkologa. Po prostu przeglądam dokumentację, określam, czy istnieje potrzeba i korzyść z zastosowania marihuany, edukuję pacjenta, czego może się spodziewać, a następnie przystępujemy do działania. Nawet w stanach, które wymagają badania fizykalnego przed wydaniem zaświadczenia - to i tak przechodzi przez lekarza pacjenta. Ja po prostu przeglądam materiały i oferuję papierkową robotę potrzebną pacjentowi do zarejestrowania się w stanie, aby legalnie kupować i leczyć się marihuaną.

Dlaczego powinienem wyrobić sobie kartę medycznej marihuany, jeśli mieszkam w stanie, w którym legalna jest marihuana rekreacyjna?

Dr Koffler: Jest kilka powodów. Po pierwsze, jest to tańsze. Użytkownicy medycznej marihuany często mają dostęp do preferencyjnych cen i zniżek, które nie są dostępne dla konsumentów rekreacyjnych. Po drugie, produkty mogą być inne (mocniejsze formuły, więcej szczepów zawierających CB's, itd).

Wreszcie, i myślę, że najważniejsze, dawkowanie jest notorycznie trudne do osiągnięcia w przypadku marihuany. Tak jak w przypadku każdego innego leku, istnieje ogromna ilość zmiennych, które przyczyniają się do reakcji danej osoby. Nawet coś tak prostego jak lek przeciwbólowy może wywołać pożądany efekt u niektórych osób, a u innych nie. Raz na jakiś czas, ktoś nawet zachoruje - a to tylko aspiryna.System endokannabinoidowy jest o wiele bardziej złożony. Niepożądane efekty są zdecydowanie możliwe w przypadku marihuany, jeśli dawkowanie nie jest prawidłowe, a pojedyncza dawka może wynosić od 2 mg do 40 mg. To ogromna różnica! To prawdziwy worek mieszany. Dlatego, kiedy pracujesz z certyfikowanym lekarzem marihuany, masz większe szanse na szybsze ustalenie odpowiedniej dawki.

Co oznacza rekomendacja dla medycznej marihuany, a co recepta?

Dr Koffler: Certyfikowana rekomendacja dla marihuany jest, dla wszystkich intencji i celów, po prostu receptą. Ale ponieważ marihuana jest nadal zarejestrowana jako narkotyk z listy 1 w prawie federalnym - innymi słowy, nielegalna - lekarze byliby odpowiedzialni, gdyby ją "przepisali". Ale z pewnością możemy doradzać, edukować i zalecać marihuanę naszym pacjentom, a także możemy dostarczyć państwu pisemny dokument, który to potwierdza, zwany "weryfikacją" lub "certyfikatem", który będzie akceptowany przez stanowe organy regulacyjne w całym kraju i który pozwala na leczenie marihuaną twoich dolegliwości, zgodnie z przepisami każdego stanu. Pod każdym innym względem - "recepta", "certyfikacja" czy "rekomendacja" to wszystko to samo.

Co pacjent powinien przynieść na wizytę w sprawie medycznej marihuany? Jakie informacje, dokumenty tożsamości lub dokumenty papierowe będą potrzebne?

Dr. Koffler: Będziesz musiał dostarczyć kilka rzeczy - albo przynieść je ze sobą, albo zeskanować i wysłać e-mailem lub załadować przed wizytą. Będziesz potrzebować:

    Dokument tożsamości wydany przez rząd, który dowodzi, że jesteś mieszkańcem swojego stanu. Jeśli nie posiadasz państwowego dokumentu tożsamości, przynieś rachunek za media, aby udowodnić swoje zamieszkanie. Kopię dokumentacji medycznej, która zawiera dowód zatwierdzonego, udokumentowanego stanu zdrowia (wyniki badania rentgenowskiego, rezonansu magnetycznego lub skanu) oraz historię leczenia (udane i nieudane próby, takie jak PT, leki przeciwbólowe lub inne recepty), i/lub dowód świadczenia pracowniczego, renty inwalidzkiej itp. Podpisany przez ciebie formularz zgody, który będzie dostarczony przez biuro twojego lekarza, lub, możesz użyć tego od Marijuana Docs.

Jakiego rodzaju informacje będzie chciał znać mój lekarz od marihuany podczas tego spotkania? Jakie pytania zostaną zadane?

Dr Koffler: Chcę znać kilka szczegółów. Mianowicie: czy ten pacjent kiedykolwiek używał marihuany? Jeśli tak, jakie jest jego doświadczenie? Jaka była ich ogólna reakcja na jej używanie? Innymi słowy, jak bardzo będę musiał edukować tę osobę? Dzięki temu będę wiedział, jak dobrać rodzaj i dawkowanie leku z konopi.

Muszę również wiedzieć co nieco o stylu życia tej osoby, np. o jej zawodzie. Istnieją pewne zawody, takie jak TSA lub mechaniczne, takie jak pracownicy budowlani lub operatorzy dźwigów, w których ciężko jest mi polecić marihuanę ze względu na przepisy federalne. W przypadku prawie wszystkich innych zawodów - w tym tych, w których przeprowadza się testy narkotykowe, ponieważ nowe przepisy chronią pacjentów z marihuaną posiadających zaświadczenie lekarskie - z bardzo nielicznymi wyjątkami zawodowymi, jestem w stanie to zrobić tak długo, jak długo pacjent spełnia ustalone wymagania do uzyskania zaświadczenia.

Jednakże, chcę również wiedzieć co nieco o ich codziennym planie dnia, aby móc edukować pacjenta, w jaki sposób najlepiej używać marihuany, jakie odmiany są dobre na dzień, a jakie na noc, w jaki sposób można leczyć się bez naćpania się, itp.

W końcu, użyję informacji o stanie zdrowia i objawach, aby określić, jaki rodzaj marihuany polecić. Jest to "proporcja" zawartości THC do CBD, która może być przepisana w jednej z trzech kombinacji: wysoka do niskiej zawartości THC do CBD, mieszanka 50:50 lub niska do wysokiej dla większego efektu CBD.

Jak wiele zostanie mi wyjaśnione na temat różnych odmian marihuany, metod jej przyjmowania i/lub gdzie można ją kupić?

Dr. Koffler: Poza zatwierdzeniem pacjenta do przyjmowania leków, powiedziałbym, że moją główną funkcją podczas wizyty certyfikacyjnej jest edukowanie pacjenta. Nawet doświadczeni użytkownicy rekreacyjni mogą dowiedzieć się ode mnie nowych rzeczy. Może dawno nie próbowali marihuany, a może są jej częstymi użytkownikami, ale nie są na bieżąco z najnowszymi badaniami. Moim celem jest wypełnienie tych luk.

Zawsze omawiam podstawy odmian Indica i Sativa, ich właściwości i zastosowania, a także informacje o proporcjach THC, które wybrałem dla nich w zależności od ich stanu zdrowia. Omawiamy też szczegółowo każdą dostępną metodę przyjmowania w zależności od stanu - czy jest to para, tabletka, nalewka czy kwiat - oraz korzyści i względy związane z każdą z nich, abyśmy mogli wspólnie zdecydować, co jest najbardziej odpowiednie.

Jednakże, mam tendencję do pozostawiania wielu szczegółowych informacji na temat szczepów i terpenów w dyspensie, aby omówić je z pacjentem - ponieważ każdy z nich będzie miał swoje własne, specyficzne produkty, które sprzedaje. I zgodnie z prawem, tak jak w przypadku każdego innego leku, nie mogę powiedzieć pacjentowi, gdzie może kupić swój lek. Mogę jedynie skierować go do kilku lokalnych poradni, a stamtąd pacjent będzie musiał rozejrzeć się w poszukiwaniu ceny i produktu, który najbardziej mu odpowiada.

Czy jest coś, czego pacjent nie powinien mówić lub pytać swojego lekarza o medyczną marihuanę? (np.: Jeśli pacjent przyzna się, że próbował wcześniej marihuany - a rekreacyjna marihuana jest nielegalna w jego stanie - czy zostanie odrzucony?).

Dr Koffler: Ta wizyta u lekarza jest jak każda inna - jest w 100% poufna, chroniona prawem - i nie, nie ma nic, co mógłbyś powiedzieć lub zrobić, co mogłoby wpędzić cię w kłopoty.

Moim celem jest dostarczenie pacjentowi leku, o którym oboje wiemy, że sprawi, że poczuje się lepiej - i to jest mój jedyny cel. Pamiętaj: lekarze wydający certyfikaty wierzą w moc marihuany i jej korzyści. Widziałem na własne oczy ulgę, jaką ten lek może przynieść pacjentom, którzy próbowali, dosłownie, wszystkiego innego. Medyczna marihuana zmieniła jakość życia tych pacjentów - na lepsze. Więc nie, nie ma się czym martwić, jeśli chodzi o szczerość z lekarzem.

Czy istnieją schorzenia lub styl życia (np. palenie papierosów, spożywanie alkoholu lub innych nielegalnych narkotyków), które uniemożliwiałyby pacjentowi otrzymanie recepty na medyczną marihuanę?

Dr Koffler: Bardzo mało i daleko od siebie. Istnieją pewne skutki uboczne i przeciwwskazania do stosowania marihuany - takie jak niektóre leki przeciwzakrzepowe (rozrzedzające krew), choroby psychiczne, takie jak schizofrenia, a niektóre leki na ciśnienie krwi mogą wchodzić w interakcje z CBD, itp. Nawet SSRI i inne leki na mózg mogą być stosowane podczas przyjmowania marihuany. I w dużej mierze, pacjenci, którzy przychodzą do mnie, którzy używają lub nadużywają alkoholu lub innych narkotyków - wiem bardzo dobrze, że często pacjenci leczyli się tymi substancjami przez lata, aby poradzić sobie ze swoim bólem i cierpieniem. Dlatego też częściej widzę poprawę w tych uzależniających zachowaniach, kiedy pacjent jest odpowiednio leczony marihuaną.

Jedyną rzeczą, którą biorę pod uwagę przed wydaniem zalecenia, jest sytuacja, w której pacjent miał w przeszłości szczególnie złe doświadczenia z THC. Niektórzy pacjenci mogą popadać w paranoję, a w skrajnych przypadkach doświadczać nieprzyjemnych halucynacji. Ale częścią mojej pracy jest pomoc pacjentom w nauczeniu się, jak używać marihuany w odpowiedni sposób, gdzie tego typu rzeczy nie miałyby miejsca. Albo rozważę zastosowanie dla tego pacjenta marihuany o znacznie niższej zawartości THC.

Jak szybko pacjent będzie mógł zrealizować swoją receptę?

Dr Koffler: To się różni w zależności od stanu. Nowy Jork jest najszybszy - można uzyskać certyfikat w ciągu 24 godzin. Na Florydzie trzeba poczekać około 2 tygodni, a w Connecticut okres oczekiwania wynosi raczej 2-3 miesiące.

Jakie inne pytania lub wątpliwości pacjent powinien zadać swojemu lekarzowi?

Dr Koffler: Cokolwiek to jest, zdecydowanie pytaj! Nie ma głupich pytań i właśnie po to tu jesteśmy. Proces, korzyści płynące z marihuany, system endokannabinoidowy - wszystko jedno. Chcemy, abyś był naszym sprzymierzeńcem w używaniu tego nowego i potężnego leku. Więc im więcej wiesz, tym lepiej będziesz w stanie doświadczyć zamierzonych korzyści z nowego leku marihuany.

O Autorze

Dr Richard Koffler, MD, uzyskał tytuł lekarza w Sackler School of Medicine na Uniwersytecie w Tel Awiwie w 1993 roku. Odbył staż z zakresu chorób wewnętrznych w Roosevelt Hospital w Nowym Jorku, a następnie staż z zakresu medycyny fizycznej i rehabilitacji w Rusk Institute w NYU Medical Center w Nowym Jorku. W 1998 r. uzyskał certyfikat Board. Dr Koffler posiada również certyfikat uprawniający do wykonywania akupunktury, a w swojej praktyce łączy sprawdzone metody medycyny konwencjonalnej z praktykami wschodnimi, jak również inne sprawdzone metody uzupełniające w zakresie urazów/chorób układu mięśniowo-szkieletowego, obwodowych problemów neurologicznych oraz leczenia bólu. Obecnie dr Koffler jest dyrektorem medycznym w praktykach w Nowym Jorku, Stamford CT, a ostatnio w Miami Beach, FL, i posiada certyfikat uprawniający do zalecania medycznej marihuany we wszystkich trzech stanach.