Marihuana lecznicza

Luizjana rozszerza program medycznej marihuany

Luizjana rozszerza program medycznej marihuany

Posted by Marihuana Doctors on 10/09/2018 in Aktualności i aktualizacje

Aktualizacja z 6 grudnia 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

W dniu 17 września 2018 r. ustawodawcy z Luizjany zlikwidowali ograniczenie liczby pacjentów, których lekarz może przyjąć w celu uzyskania medycznej marihuany. Usunęli również przepis wymagający wizyt lekarskich co 90 dni. Przepisy te utrudniały dostęp wielu osobom, więc ich usunięcie jest obietnicą dla pacjentów szukających ulgi.

Jednak nadal mamy do czynienia z wieloma przeszkodami, które należy wziąć pod uwagę, gdy mówimy o polityce Luizjany. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej zmianie i dostępności opieki dla pacjentów w Luizjanie.

Pierwotny limit pacjentów

W 2016 r. Stanowa Komisja Egzaminów Medycznych Luizjany ustanowiła przepis, który ograniczał liczbę pacjentów, których lekarz mógł leczyć medyczną marihuaną. Zgodnie z tym przepisem, lekarze mogli wystawiać rekomendacje tylko dla 100 pacjentów. W chwili obecnej 33 lekarzy może zalecać stosowanie marihuany. Jeśli dobrze policzyć, oznacza to, że 3300 pacjentów może być objętych opieką na mocy tej ustawy.

Dla niektórych może się to wydawać dużą liczbą, ale jeden z lekarzy stwierdził, że sam ma listę oczekujących liczącą 700 pacjentów. Prawo dotyczące medycznej marihuany nakładało również obowiązek regularnych 90-dniowych wizyt dla pacjentów otrzymujących zalecenia. Te zasady poważnie ograniczały liczbę pacjentów, którzy mogli otrzymać naturalną ulgę.

Dlaczego ustawodawcy usunęli te ograniczenia?

Pacjenci z całej Luizjany opowiadali się za zniesieniem limitu i wymogów dotyczących wizyt, aby uzyskać lepszy dostęp do opieki. W stanie jest niewielu lekarzy zarejestrowanych do zalecania medycznej marihuany. W połączeniu z niskimi limitami pacjentów, niedobór lekarzy oznacza, że większość planowanych pacjentów nie może uzyskać rekomendacji.

Zakładając, że wszyscy lekarze, którzy ubiegali się o certyfikację, otrzymają licencje, możliwości stanu wzrosłyby do maksymalnie 5000 osób. Porównaj tę liczbę z 33 400 do 63 000 kwalifikujących się pacjentów, których liczbę przewiduje Marijuana Policy Project - i pamiętaj, że ta statystyka zakłada, że ból przewlekły nie jest uznawany za chorobę kwalifikującą.

Ponieważ w sierpniu Luizjana zezwoliła na stosowanie marihuany w przypadku bólu przewlekłego i innych powszechnych schorzeń, liczby te jeszcze wzrosły. Na szczęście Stanowa Komisja Egzaminów Medycznych dostrzegła te tendencje i zatwierdziła zmiany stosunkiem głosów 8 do 1.

Ułatwienia dla pacjentów z bólem przewlekłym

Liczba potencjalnych pacjentów z medyczną marihuaną w Luizjanie gwałtownie wzrosła, kiedy ustawodawcy zatwierdzili przewlekły ból jako warunek. Według badań Marijuana Policy Project, liczba ta wzrasta o 27 000 do 37 300, jeśli weźmiemy pod uwagę pacjentów z bólem przewlekłym. Jeśli połączymy te szacunki, w sumie od 64 000 do 105 000 pacjentów mogłoby wystąpić o rekomendacje.

Te liczby nie są dla nas zaskoczeniem. Duża liczba pacjentów leczących się konopiami indyjskimi stosuje je w celu uśmierzania bólu, ponieważ tak wiele osób na całym świecie cierpi na przewlekłe dolegliwości bólowe. Według Światowej Organizacji Zdrowia, aż 20 procent światowej populacji zmaga się z przewlekłym bólem. Medyczna marihuana jest bezpiecznym substytutem opioidów, których wielu pacjentów się boi ze względu na epidemię uzależnień w Stanach Zjednoczonych.

Jeśli spojrzeć na liczbę badań przeprowadzonych nad lekami na bazie konopi, wiele z nich dotyczy objawów bólowych i wykazuje pozytywne efekty. Wszystkie te czynniki sprawiają, że lecznicza marihuana jest popularnym środkiem.

Miejmy nadzieję, że zniesienie limitu odciąży stanowe zasoby medycznej marihuany, które są obciążone tak dużą liczbą pacjentów. Jednak pacjenci, lekarze i ustawodawcy nadal muszą brać pod uwagę wiele przeszkód, które mogą pojawić się w przyszłości.

Stan dostępności medycznej marihuany w Luizjanie

Luizjana ma znacznie mniej barier w dostępie i więcej zabezpieczeń dla pacjentów, niż w momencie rozpoczęcia legalizacji marihuany w 2015 roku. W rzeczywistości, w pierwotnym projekcie ustawy użyto słowa "przepisywać", co uniemożliwiło jej wejście w życie zgodnie z prawem federalnym. Początkowo stan nie zezwalał również na działalność dystrybutorów i hodowców.

Jednak obecnie w Luizjanie istnieją hodowcy, dyspensaria i lekarze. Nie wymagają one od pacjentów zapisywania się na kartę medyczną - aby otrzymać lek, potrzebna jest jedynie rekomendacja. Od jesieni 2018 r. pacjenci będą mogli wkrótce znaleźć ulgę.

Jednak nie wiadomo jeszcze, czy stan posiada odpowiednie struktury, aby przyjąć tysiące pacjentów, którzy będą chcieli uzyskać rekomendacje. Wielu lekarzy zatwierdzonych do leczenia konopiami indyjskimi ma już pacjentów do przyjęcia, a przeciętny lekarz w USA ma ich około 2300. Zakładając, że każdy z 33 certyfikowanych lekarzy przyjmie po 1000 pacjentów z medyczną marihuaną, mogliby oni pomóc tylko 33 000 pacjentów. Przy najniższej potencjalnej liczbie pacjentów wynoszącej 64 000, ta suma nie jest wystarczająca. Aby sprostać zapotrzebowaniu, każdy lekarz posiadający licencję na leczenie medyczną marihuaną musiałby całkowicie skupić się na medycynie marihuany.

Kiedy pacjent otrzyma rekomendację i uda się do apteki, może napotkać na kolejne bariery w dostępie do opieki. W Luizjanie działa dziewięć poradni, które muszą obsługiwać wszystkich pacjentów w swoich regionach. Każdy z nich będzie musiał obsłużyć tysiące pacjentów, co może spowodować długie kolejki i oczekiwanie. Przepisy przeszkodziły w terminowym dostarczeniu pierwszej legalnej uprawy marihuany, opóźniając pojawienie się pierwszych dostępnych produktów do listopada 2018 roku. Pacjenci nie mogą hodować własnych roślin konopi.

Co to oznacza dla pacjentów takich jak Ty?

Zdecydowanie uważamy, że zniesienie limitu pacjentów i 90-dniowych wizyt jest powodem do świętowania. Teraz więcej pacjentów uzyska dostęp do wysokiej jakości opieki medycznej z wykorzystaniem marihuany. Nie wiemy jednak, czy lekarze będą w stanie przyjąć tak dużą liczbę pacjentów, którzy potrzebują pomocy nawet bez limitu. Osoby, które chcą uzyskać zalecenie, mogą być zmuszone do długiego oczekiwania - o ile w ogóle uda im się umówić na wizytę. Nie znamy też szacunkowej liczby produktów, które będą dostępne w listopadzie.

Jeśli czujesz się zniechęcony, nie chcemy, aby sytuacja pacjentów z Luizjany wydawała się beznadziejna. Z pewnością masz większe niż kiedykolwiek szanse na otrzymanie leczniczej marihuany. Jednak pacjenci i adwokaci muszą walczyć o bardziej sprawiedliwy dostęp w Luizjanie i w Stanach Zjednoczonych, aby każdy mógł skorzystać z tego lekarstwa.

Dowiedz się więcej o medycznej marihuanie w Luizjanie

MarijuanaDoctors.com posiada obszerne przewodniki dla wszystkich 50 stanów USA. Zawierają one wszystko, co musisz wiedzieć o medycznej marihuanie w twoim regionie. Odwiedź naszą stronę Luizjana Medyczna Marihuana, aby znaleźć ogólny przegląd i linki do bardziej szczegółowych przewodników. Śledź naszego bloga, aby dowiedzieć się więcej na temat medycznej marihuany.