Marihuana lecznicza

Vaporizery konwekcyjne i kondukcyjne

Vaporizery konwekcyjne i kondukcyjne

Posted by Marijuana Doctors on 09/11/2017 in Produkty

Aktualizacja: 30 stycznia 2019 r. Treści medyczne zweryfikowane przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Wdychanie marihuany pozwala na szybkie uzyskanie ulgi, ale najpopularniejsza metoda inhalacji, czyli palenie, nie jest najzdrowszym sposobem konsumpcji medycznej marihuany. Co więc zrobić, jeśli potrzebujesz najszybszego złagodzenia objawów przy mniejszym ryzyku dla zdrowia? Wapowanie jest zdrowszą alternatywą dla palenia, ponieważ wiąże się z dużo mniejszą ilością przyjmowanych toksyn.

Aby waporyzować marihuanę, musisz użyć waporyzatora. Vaporizery podgrzewają marihuanę tylko na tyle, by wytworzyć parę, nie spalając jej. Być może słyszałeś o waporyzacji w kontekście picia soku z e-papierosów, ale pacjenci z medyczną marihuaną również mogą korzystać z tego trendu.

Vaporizery występują głównie w dwóch odmianach: przewodzącej i konwekcyjnej. Każdy z nich inaczej podgrzewa konopie. Dowiedzmy się, jaka jest różnica między nimi i co powinieneś wiedzieć, aby wybrać odpowiedni dla siebie.

Sklep z produktami do palenia

Jak działają vaporizery konwekcyjne?

Czy kiedykolwiek używałeś pieca konwekcyjnego podczas gotowania? Cyrkuluje on powietrze, dzięki czemu gotowanie i pieczenie jest szybsze. Vaporizery konwekcyjne działają na podobnej zasadzie.

Vaporizery konwekcyjne podgrzewają marihuanę bez bezpośredniego kontaktu z nią. Mają one swoje własne mini piece konwekcyjne, które cyrkulują ciepło w powietrzu wokół zioła. Nazwa pochodzi od naukowej definicji konwekcji, która określa ją jako przenoszenie ciepła przez gaz - jak powietrze - lub ciecz.

W porównaniu z vaporizerami konwekcyjnymi, vaporizery konwekcyjne są nowszym osiągnięciem w technologii marihuany.

Jak działają vaporizery kondukcyjne?

Vaporizery przewodzące były pierwszym typem vape'ów na rynku. Kontynuując metaforę piekarnika, piece przewodzące przekazują ciepło do żywności za pomocą ciepła bezpośredniego. Zamiast ogrzewać powietrze wokół marihuany, vaporizery kondukcyjne mają bezpośredni kontakt z marihuaną. Umieszczasz marihuanę na elemencie grzewczym, który nagrzewa się i odparowuje zioło. Zamiast podgrzewania gazu lub cieczy, kondukcja polega na podgrzewaniu czegoś stałego, jak element grzewczy.

Zalety i wady waporyzatorów konwekcyjnych

Vaporizery konwekcyjne mogą uczynić waporyzację wygodniejszą i bardziej wydajną dzięki takim zaletom, jak

  Bezpieczniejsze wapowanie: Vaporizery konwekcyjne nie spalają twoich buds z powodu braku bezpośredniego kontaktu z ciepłem. Spalanie marihuany może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa, a wdychanie dymu szkodzi płucom. Równomierne ogrzewanie: Za każdym razem, gdy wdychasz opary z waporyzatora konwekcyjnego, powinieneś odczuwać podobny smak i zapach. Ponieważ vaporizery konwekcyjne równomiernie podgrzewają trawkę, za każdym razem zapewniają jednakowy efekt. Mniej znaczy więcej: Używając waporyzatora konwekcyjnego, możesz zużyć mniej marihuany, ponieważ nie marnuje on tak wielu terpenów. Więcej terpenów oznacza więcej smaku i korzyści zdrowotnych.

Z drugiej strony, vaporizery konwekcyjne mają też pewne minusy, o których powinieneś wiedzieć, takie jak

  Wyższy koszt: Ponieważ vaporizery konwekcyjne mają nieco bardziej zaawansowane mechanizmy, ich cena jest wyższa. W zależności od tego, ile masz pieniędzy na swoje lekarstwa, vaporizery konwekcyjne mogą być poza twoim budżetem. Wolniejsze Vape: Waporyzatory konwekcyjne potrzebują więcej czasu na podgrzanie marihuany. Ponieważ podgrzewacz konwekcyjny ogrzewa całą komorę, a nie tylko jeden element grzewczy, ma więcej czasu na rozgrzanie. Trudniejsze w użyciu: Chociaż generalnie zapewniają one wyższą jakość doznań, waporyzatory konwekcyjne mogą być trudniejsze w obsłudze dla pacjentów, którzy dopiero zaczynają używać marihuany.

Zalety i wady vaporizerów konwekcyjnych

Choć vaporizery konwekcyjne mogą być świetnym sposobem na waporyzację marihuany, vaporizery kondukcyjne mają też swoje mocne strony. Do zalet vaporizera kondukcyjnego należą:

  Niższa cena: Waporyzatory konwekcyjne mogą być zbyt drogie dla pacjentów poszukujących tańszych leków i akcesoriów. Te urządzenia spełniają swoje zadanie, a jednocześnie pozwalają zaoszczędzić pieniądze, dzięki czemu można sobie pozwolić na więcej leków. Łatwiejsza obsługa: Ponieważ nie mają tylu bajerów i gwizdków, vaporizery kondukcyjne zapewniają proste wrażenia podczas waporyzacji. Szybszy Vape: Jeśli potrzebujesz natychmiastowej ulgi, vaporizery kondukcyjne natychmiast podgrzewają Twoje pączki. Oznacza to, że możesz poczuć efekty szybciej niż w przypadku waporyzatora konwekcyjnego.

Jednak, podobnie jak w przypadku waporyzatorów konwekcyjnych, waporyzatory kondukcyjne mają pewne cechy, które mogą być dla Ciebie przeszkodą:

  Szansa spalenia: Palisz, bo nie chcesz palić, prawda? Cóż, kiedy waporyzator kondukcyjny zapala Twoje zioło, wdychasz te same toksyny, narażając się na niebezpieczeństwo. Oczywiście nie musisz się martwić o spalanie za każdym razem, gdy używasz vaporizera kondukcyjnego, ale musisz zachować szczególną ostrożność. Potrzeba więcej bud: Waporyzatory kondukcyjne nie wydobywają olejków z marihuany tak dobrze, jak waporyzatory konwekcyjne. Musisz więc użyć więcej marihuany, aby uzyskać taki sam efekt, jak w przypadku waporyzatora konwekcyjnego. Niespójne ogrzewanie: Kiedy vaporizer kondukcyjny podgrzewa marihuanę, podgrzewa głównie jej dolną warstwę. Tak więc, czasami będziesz wdychać parę z gorętszej części, a innym razem z chłodniejszej. Oznacza to, że przy każdej inhalacji doświadczysz innego smaku i zapachu.

Który vaporizer do marihuany jest dla mnie odpowiedni?

To, jaki waporyzator do marihuany będzie dla Ciebie najlepszy, zależy od kilku czynników. Zadaj sobie następujące pytania:

  Na ile mogę sobie pozwolić, aby wydać na vaporizer? Czy czuję się pewnie obsługując vaporizer z większą ilością funkcji, czy też powinienem zacząć od prostego? Kiedy muszę odczuć korzyści płynące z palenia marihuany?

Pamiętaj też, że vaporizery występują w formie przenośnych długopisów i vaporizerów stołowych do użytku domowego. Powinieneś także rozważyć, czy potrzebujesz mocniejszego vape'a, czy też takiego, który jest łatwy w transporcie.

Gdzie można dowiedzieć się więcej o marihuanie i vapingu

Zanim zaczniesz leczyć się konopiami, powinieneś przeczytać jak najwięcej o medycznej marihuanie i jej zastosowaniach. Na MarijuanaDoctors.com mamy całą wiedzę, której potrzebujesz. Zapoznaj się z poniższymi linkami, aby rozpocząć poszukiwania:

  Sposoby używania medycznej marihuany: Jak vaping wypada w porównaniu z innymi metodami używania marihuany? Ten artykuł pomoże Ci się tego dowiedzieć. Znajdź lokalnego lekarza zajmującego się marihuaną: Pacjenci z medyczną marihuaną muszą poprosić lekarza o rekomendację, zanim zaczną palić trawkę z powodów medycznych. Aby go znaleźć, skorzystaj z naszej wyszukiwarki. Znajdź lokalny punkt sprzedaży: Dyspensaria sprzedają waporyzatory i produkty do palenia marihuany.

Sklep z produktami do wapowania