Medycyna naturalna

Co wpływa na popularność oleju konopnego?

Nasiona konopi są na tyle ważnym elementem naszej diety, że często są określane mianem jej superskładnika. Określenie to nie powinno nas zresztą zaskakiwać, mówimy bowiem nie tylko o dziesięciu aminokwasach, które wchodzą w ich skład, ale i o idealnych proporcjach, w jakich znajdują się kwasy omega-6 w stosunku do kwasów omega-3. Wszystko to sprawia, że na nasiona konopi można liczyć nie tylko poszukując źródła białka, ale i wówczas, gdy stawia się na rozwiązanie bogate w witaminy i składniki mineralne.

Pozytywne działanie konopi

Gdy odwiedzamy sklepy ze zdrową żywnością, nasiona konopi są tymi, które coraz częściej możemy spotkać na ich półkach. Ich popularność nie jest wcale mała, a choć pewną rolę może w jej przypadku odgrywać pogoń za nowymi trendami, nie bez znaczenia jest również to, że poprawiają one profil lipidowy krwi, przyczyniają się do zmniejszenia ryzyka miażdżycy, chronią przed zawałem serca i przeciwdziałają udarowi. Nasiona konopi wpływają też na nasz wygląd zewnętrzny poprawiając nie tylko stan naszej skóry, ale również paznokci oraz włosów.

Co więcej, mogą one regulować trawienie i wpływać korzystnie na inne czynności, za jakie odpowiedzialny jest nasz układ pokarmowy. Oczywiście, nasiona konopi nie zawsze budzą pozytywne skojarzenia. Nie brakuje osób, które obawiają się, że już samo zainteresowanie nimi może być niebezpieczne, kojarzą się one bowiem z tymi, które kupuje się po to, aby hodować marihuanę. Jeśli jednak komuś wydaje się, że jest to możliwe, powinien przygotować się na spore rozczarowanie.

Konopie indyjskie

Nasiona marihuany w sklepie

Owszem, nasiona konopne można kupić w sklepie, warto jednak pamiętać o tym, że nie mają one wiele wspólnego z nasionami marihuany. Mamy do czynienia nie tylko z konopiami indyjskimi, które cieszą się tak nietypową sławą, ale i z konopiami siewnymi i to właśnie te drugie są promowane przez osoby zainteresowane zdrową żywnością i jej wpływem na sposób, w jaki funkcjonuje nasz organizm.

Nasiona konopi siewnych zwracają na siebie uwagę nie tylko dlatego, że w ich skład wchodzą NNKT. Ich zaletą jest również to, że możemy mówić o idealnych proporcjach kwasów tłuszczowych omega-6 w stosunku do omega-3. Kwasy omega-6 są znane ze swojego działania prozapalnego, podczas gdy kwasy omega-3 mają działanie przeciwzapalne. Wszystko to sprawia, że brak odpowiednich proporcji naraża organizm na stany zapalne zamiast go przed nimi chronić.