Nasiona konopi

Rajmund N. został skazany na rok więzienia, a następnie poddany leczeniu medyczną marihuaną

Rajmund N. został skazany w jeleniogórskim sądzie 6 maja 2015 roku. Mężczyzna stosował medyczną marihuanę w celu leczenia swoich dolegliwości. Sąd uznał go za winnego.

Rajmundowi N. groziło od trzech do piętnastu lat pozbawienia wolności. Udowodnił jednak, że nigdy nie handlował marihuaną, a używkę z uprawy konopi stosował tylko ze względu na zły stan zdrowia. Wyrok brzmiał więc rok pozbawienia wolności z zawieszeniem na dwa lata, co jest znacznym złagodzeniem kary.

To świetny pomysł! Polub nas

Rajmund N. nie jest zadowolony z wyroku. Rajmund N. nie czuje się winny, że zachorował, ani że mimo nieuleczalnej choroby chciał móc jeść, spać i wychodzić z domu bez cierpienia. Zrobił to, co mógł, aby sobie pomóc, używając tylko najskuteczniejszych możliwych środków i nie wyrządzając nikomu krzywdy.

Rajmund N. na sali sądowej

Sąd zasugerował mu, że jeśli nadal będzie używał marihuany do celów osobistych, powinien opuścić kraj. To bardzo niefortunne, że taka sugestia została skierowana do obywatela Polski mieszkającego w swoim kraju. Choć prawo mogło nie pozwolić sędziemu na takie działanie, to niesmak pozostał.

Źródło: www.jelonka.com