Nasiona konopi

Miał 70 gramów marihuany. Matka go kryła i chroniła przed policjantami

"Tylko matka z czułością i miłością może oddychać, tylko matka wszystko dobrze wie". Matka mieszkańca Kobyłki (30 l.) miała świadomość, że jej syn posiada w domu blisko 70 gramów marihuany. Miał też wagę jubilerską, za pomocą której odmierzał ziele przeznaczone do sprzedaży.

Matka chroniła syna i zapewniała mu bezpieczeństwo do czasu przyjazdu policjantów. Starała się utrudnić funkcjonariuszom wykonywanie czynności służbowych. Najpierw tłumaczyła, że jej syn pracuje, a następnie odmówiła zgody na wejście do pomieszczenia, w którym dokonano przeszukania.

Okazało się, że w pomieszczeniu zamknięty był 30-letni mężczyzna. Aby uniknąć zatrzymania, mężczyzna usunął klamkę z drzwi. Charakterystyczny zapach marihuany świadczył o tym, że nie jest przestępcą.

30-latek miał blisko 70 gramów zioła przechowywanego w kuchennej komodzie. W szafce kuchennej nad zlewem miał również precyzyjną wagę jubilerską.

Mieszkaniec Kobyłki usłyszał już zarzut posiadania większych ilości substancji psychoaktywnych. W więzieniu może spędzić nawet 10 lat. O jego losie wkrótce zadecyduje sąd.

Źródło: https://faktykonopne.pl