Nasiona konopi

3 kg marihuany przechwycili policjanci z Sejn

Majeranek czy marihuana? Takie pytania zadają sobie użytkownicy mediów społecznościowych pod artykułami i postami dotyczącymi przejęcia 3 kilogramów suszu przyprawowego od 39-letniego mieszkańca powiatu sejneńskiego. Internauci uważają, że na opublikowanych zdjęciach susz wygląda bardziej jak majeranek. Obawiają się, że mogą mieć przyprawę, bo można usłyszeć zarzuty posiadania marihuany.

Majeranek czy marihuana?

Trzy kilogramy marihuany zarekwirowali policjanci na terenie Sejn. Marihuanę znaleźli na strychu, w budynku gospodarczym i w domu mężczyzny. Mężczyźnie grozi teraz 10 lat więzienia.

Mundurowi znaleźli również w domu mężczyzny 3 kg suszu konopi indyjskich. Funkcjonariusze wycenili uprawę konopi i susz na 150 000 złotych. W suszu po wstępnym badaniu 39-latka znaleziono marihuanę. Nie zmienia to jednak faktu, że zdjęcia zamieszczone przez policjantów wywołały rozbawienie wśród internautów. Według nich to nie marihuana, a majeranek.

Internauci spekulują na temat prawdziwości i suszu

Niektórych do łez wzruszyła informacja o zatrzymaniu 39-latka i jego tymczasowym aresztowaniu, a także o tym, że będzie on odbywał karę w więzieniu. Choć wiadomo, że odmiany marihuany są różne, nie wiadomo, czy sejneńscy policjanci zarekwirowali marihuanę.

Pod zdjęciami policjantów w sieci pojawiły się żarty i kpiny. Skonfiskowane 3 kg suszu wyglądały bardziej jak koperek, rozmaryn czy majeranek niż marihuana. Ktoś zażartował w mediach społecznościowych, że policjanci wcisnęli majeranek. "Skazać go za jakość trawy, a nie za ilość XD" - Inny komentarz.

Internauci zadawali też pytanie: "Jak tu spokojnie żyć, skoro boisz się przypraw w swoim domu, bo może to grozić zarzutami, wycieczką do prokuratur rejonowych i karą więzienia?".

Źródło: policja.pl