Nasiona konopi

[VIDEO] Przejęto ponad 300 buszli marihuany wraz z 30 tonami tytoniu.

Służbom udało się znaleźć dużą plantację marihuany i magazyn tytoniu. Były to ogromne zbiory. CBŚP, Straż Graniczna KAS, KPP w Ostrzeszowie i Straż Graniczna KAS działały wspólnie. W wyniku ich szeroko zakrojonej, ogólnopolskiej akcji uzyskano 324 krzaki marihuany, a także 32 tony tytoniu.

Magazyn znajdował się na terenie województwa opolskiego. Dostępne były również maszyny do suszenia i cięcia tytoniu. Magazyn w Łodzi był natomiast ukryty w hali. Znajdowały się w nim ponad 32 tony tytoniu oraz przyczepy samochodowe. W budynkach gospodarczych w Mazowieckiem znajdowały się gilzy, worki z tytoniem i inne przedmioty.

Ze wstępnych szacunków wynika, że Skarb Państwa mógł ponieść straty w wysokości ponad 27 milionów złotych. Funkcjonariusze zatrzymali pięć osób, zabezpieczono mienie o wartości 235 tysięcy złotych. To nie koniec tej historii.

Tytoń, ziele i...

Na terenie Wielkopolski odkryto plantację konopi indyjskich. W dużym magazynie znajdowały się 324 krzaki konopi. Znaleziono również gotową marihuanę, którą zabezpieczono. Zatrzymano również dwóch mężczyzn, z których jeden posiadał przy sobie amfetaminę. Obaj sprawcy trafili do policyjnego aresztu. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Źródło: www.policja.pl

https://policja.pl/dokumenty/zalaczniki/3/3-361564.mp4