Nasiona konopi

Nasiona marihuany bez tajemnic

Nasiona marihuany mają nie tylko więcej zalet, ale i zdecydowanie mniej wad niż ich klony, jeśli więc pochodzą one z renomowanego banku nasiennego można mieć pewność, że w ich skład wchodzą nie tylko świetne geny, ale i oczekiwane przez nas składniki.

Nasiona marihuany

Zakup taki daje też pewność, że otrzymana odmiana jest zgodna z oczekiwaniami nabywcy, okazuje się przy tym, że daje więcej możliwości w momencie poszukiwania właściwego szczepu. Banki nasienne informują o tym, z jakimi szczepami mamy do czynienia, jak bardzo są one wydajne, jaka jest ich potencja, a nawet – optymalne warunki uprawy. Nasiona można też zamawiać za pośrednictwem Internetu. W zdecydowanej większości państw na kontynencie europejskim nie trzeba obawiać się procedury związanej z ich zakupem, mamy bowiem do czynienia z działaniami, które nie są sprzeczne z prawem.

Bank nasienny ma jednak swoje plusy w porównaniu z zakupem od przypadkowego sprzedawcy, daje bowiem pewność wejścia w posiadanie dokładnie takiego szczepu, jaki był przez nas oczekiwany. Szybko można zresztą przekonać się o tym, że różnica nie jest wcale symboliczna, dla sadzonek charakterystyczne jest bowiem to, że rosną szybciej niż klony. Co więcej, mamy do czynienia z roślinami mocniej ukorzenionymi. Zwrócenie na to uwagi nie jest niczym przypadkowym korzeń może bowiem działać w sposób zbliżony do tego, jaki jest charakterystyczny dla kotwicy, możemy mieć więc pewność, że będzie ona znajdowało się w dokładnie takiej pozycji, jaka jest przez nas najbardziej oczekiwana.

Bank nasienny

Co więcej, umożliwia jej on głębokie wkopanie się w glebę, a więc w miejsce, w którym czekają na nią niezbędne zasoby wody. Korzeń pierwotny staje się też bazą dla tak zwanych korzeni bocznych. Te pojawiają się wzdłuż jego długości, mamy więc do czynienia z rośliną o sieci korzeni zajmujących pod ziemią więcej powierzchni. Ponownie mamy zresztą do czynienia z rozwiązaniem praktycznym, im bowiem silniej ukorzeniona jest roślina, tym więcej wody jest ona w stanie pobierać.

Nasiona marihuany są w stanie dziedziczyć charakterystyczne dla siebie cechy od obojga rodziców. Wykorzystują to doświadczeni hodowcy, którzy wiedzą, jak uzyskać rośliny o mniejszym oraz większym stopniu przydatności. Co ciekawe, nasiona konopi indyjskich charakteryzują się zdumiewającą wytrzymałością. Można je przechowywać nawet przez pięć lat, a i tak mamy pewność, że blisko osiemdziesiąt procent z nich wykiełkuje. Nie bez znaczenia jest i to, że ich transport nie jest zadaniem skomplikowanym. Dziś dostępne są też w sprzedaży nasiona feminizowane, nieocenione wówczas, gdy chcemy korzystać jedynie z żeńskich roślin.