Nasiona konopi

Grupa handlarzy ziołem i szlak przemytniczy z USA zostały zatrzymane [WIDEO I ZDJĘCIA].

/* niestandardowy css */ .tdi_4_076.td-a-rec-img.tdi_4_076.td-a-rec-img img

Aresztowano dwanaście osób i skonfiskowano 20 kilogramów marihuany. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, CBŚP i CBŚP przechwycili transporty z USA, a następnie aresztowali członków grupy.

Import zioła rozpoczął się w marcu tego roku. Funkcjonariusze mazowieckiej KAS przechwycili pierwszą paczkę zawierającą 10 kg ziela. Przesyłka z USA, adresowana do mieszkańca Poznania, została zatrzymana na lotnisku im. F. Chopina.

Funkcjonariusze KAS poinformowali o przesyłce policję i natychmiast rozpoczęli śledztwo. Nastąpiły pierwsze zatrzymania. Jeszcze tego samego dnia zatrzymano dwóch mężczyzn, w tym nadawcę paczki. Doprowadziło to do przejęcia większej ilości narkotyków.

Tropem globalnej grupy

Na tym etapie sprawa nie jest zamknięta. Udało im się uzyskać informacje, że było to dzieło międzynarodowej grupy przestępczej. Próbowano ustalić ich tożsamość.

/* Niestandardowy CSS */. .tdi_3_683.td-a-rec-img.tdi_3_683.td-a-rec-img img

Mundurowi zebrali informacje na temat gangu, który, jak się okazało, założył sklep internetowy, aby sprzedawać narkotyki przemycane do Polski z USA za pośrednictwem firm kurierskich. Śledczy uważają, że członkowie gangu mogli przemycić 100 kilogramów trawki za pośrednictwem firm kurierskich.

Druga przesyłka zawierająca 10 kg zioła została skonfiskowana na warszawskim lotnisku Okęcie. Dwóch podejrzanych zostało aresztowanych w Poznaniu niecały miesiąc po zatrzymaniu. Prokuratura Okręgowa w Poznaniu postawiła im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Jeden z nich został również pociągnięty do odpowiedzialności za kierowanie tą grupą.

Mężczyznom postawiono również zarzuty udziału w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających. Funkcjonariusze CBŚP i CBŚP zatrzymali 8 osób pod koniec sierpnia. Operacja została przeprowadzona w Poznaniu Gdańsku Łodzi Warszawie. Śledztwo wciąż trwa. Możliwe są kolejne zatrzymania.

Źródło/Zdjęcie: https://cbsp.policja.pl/

/* Niestandardowy CSS */. .tdi_5_66a.td-a-rec-img.tdi_5_66a.td-a-rec-img img