Nasiona konopi

Na Śląsku zatrzymano trzech dostawców ziół

To była wielka operacja policjantów z Jastrzębia-Zdroju (woj. śląskie). Zatrzymali oni trzech dostawców zioła z terenów Rybnika i Żor. Sąd przesłucha teraz 36, 32 i 25-latka. Zostaną oni skazani na karę pozbawienia wolności.

Jak informują policjanci, trzech mężczyzn było podejrzanych o rozprowadzanie narkotyków w Jastrzębiu-Zdroju.

Kryminalni z regionu rybnickiego namierzyli pierwszego z nich. Policjanci podczas zatrzymania i przeszukania domu odkryli kilka torebek z suszem marihuany, pieniądze oraz trzy wagi elektroniczne. Jak informuje asp, mundurowi ustalili, że mężczyzna przekazał ponad 100 porcji marihuany w zamian za opłatę od grudnia 2019 do 2020 roku. Halina Semik, rzecznik prasowy policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów został zatrzymany. Na wniosek prokuratora trafił do aresztu, gdzie pozostanie przez najbliższe trzy miesiące.

- Drugi z mężczyzn trafił do aresztu na terenie Żor. Przy 25-latku po przeszukaniu piwnic znaleziono marihuanę. Od marca 2019 roku do kwietnia 2019 roku jastrzębianin kupił około 100 gramów marihuany w celu dalszej odsprzedaży. Jak informuje policjant, mężczyźnie przedstawiono również zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu środków odurzających.

W Rybniku doszło do zatrzymania trzeciego dostawcy, 32-letniego mężczyzny. Zakupił on ponad 220 porcji dilerskich marihuany w celu dalszej odsprzedaży w okresie od kwietnia 2019 roku do maja 2019 roku. 32-latek i 25-latek zostali objęci policyjnym dozorem oraz uzyskano poręczenie majątkowe.

Źródło: www.rybnik.com.pl