Nasiona konopi

Prawda o konopiach w zaledwie 3 minuty [VIDEO]

Konopie towarzyszą ludzkości od zarania dziejów. Pierwsze dowody na to, że konopie były używane do produkcji przyborów sięgają 8000 lat p.n.e.. Pierwsza lina konopna została wykonana z Cannabis Sativa L. Levis's były pierwszymi, które zostały wyprodukowane. Banknot o nominale 10 dolarów przedstawia scenę zbioru konopi, a George Washington pali konopie w swojej fajce. Dlaczego więc konopie są nielegalne?

Konopie były najważniejszą rośliną uprawną na świecie przez ponad 1000 lat przed Chrystusem. Uprawa konopi zapewniała tysiące produktów, w tym olej palmowy, papier i kadzidło. Były również głównym źródłem jadalnych białek dla ludzi i zwierząt.

Konopie kontra korporacje

Konopie były poważnym zagrożeniem dla DuPont i Hearst pod koniec lat trzydziestych XX wieku. Gazety Hearst rozpoczęły celową kampanię przeciwko konopiom. Doprowadziło to do wprowadzenia zakazu posiadania konopi w USA we wrześniu 1937 roku.

"Konopie są niezbędne dla bogactwa i bezpieczeństwa kraju".
-Thomas Jefferson

Harry Anslinger, jego szef DuPont i ich bankier byli częścią tej samej polityki antynarkotykowej. Andrew Mallin przekonał ponad 60 stanów do podpisania porozumienia mającego na celu wyeliminowanie konopi w ciągu najbliższych 25 lat.

W ten sposób uprawy konopi zniknęły z powierzchni ziemi i zostały wymazane z historii. Czy to brzmi znajomo?

Zobacz WIDEO

Światełko na końcu tunelu

Po rozpowszechnianiu fałszywych plotek przez ponad 890 lat, świat prawie zapomniał o cennych właściwościach konopi. Konopie stały się synonimem zła i niebezpieczeństwa.

W 1989 roku odkryto endokannabinoid. Odkrycie to sprawiło, że medycyna zaczęła uważniej przyglądać się konopiom. Konopie nadal są TABU ze względu na powszechną cenzurę mediów i nieuregulowane kwestie prawne.

"Wszystkie przepisy dotyczące konopi indyjskich zostały wprowadzone w życie, zanim dowiedzieliśmy się czegokolwiek o systemach endokannabinoidowych".
-cytat zaczerpnięty z filmu Underworld of Hope

Na szczęście możemy skutecznie walczyć z tą propagandą dzięki rozwojowi technologii, edukacji, nauk medycznych i wzajemnej komunikacji. Wszyscy możemy szukać wiedzy, podążać za tym, co prawdziwe i mówić o tym głośno.

Połączmy nasze głosy, połączmy siły i wspólnie odczarujmy tę roślinę.

Konopie są odpowiedzią na ratowanie świata.

Obecnie nasza planeta przeżywa jeden z najpoważniejszych kryzysów w swojej historii. Jest zanieczyszczona i nadmiernie eksploatowana. Ponad sto tysięcy ludzi głoduje, a to nawet nie licząc chorób cywilizacyjnych. Konopie mogą uratować świat, nawet jeśli brzmi to nierealnie i górnolotnie. Korzyści płynące z konopi są liczne, od oczyszczania gleby i powietrza po ubieranie budynków i karmienie wszystkich stworzeń na ziemi.

Temat ten został pokrótce omówiony w WeedWeeks.