Nasiona konopi

InPost umożliwia wysyłkę produktów konopnych.

InPost od 1 września zakazał wysyłania produktów z konopi. Jest to spowodowane zmianami w regulaminie, które wprowadził dostawca usług logistycznych dla paczek. InPost był w stanie zmienić restrykcyjne przepisy dzięki zaangażowaniu i przywództwu przedsiębiorców i działaczy konopnych.

Do modyfikacji w regulaminie operatora logistycznego przyczynił się Przemysław Zawadzki, przedsiębiorca i aktywista konopny. Rafałowi Brzosce, prezesowi InPostu, udało się jednak przekonać go do złagodzenia ograniczeń dotyczących legalnych produktów.

Drodzy przyjaciele!!! Właśnie dowiedziałem się, że firma InPost zmieniła swój regulamin dotyczący przewozu i sprzedaży marihuany oraz produktów z konopi. Przewóz konopi włóknistych oraz produktów z nich pochodzących będzie dozwolony w ramach sieci InPost pod warunkiem, że stężenie THC będzie poniżej 0,2%. A więc sukces! Przetrwały nie tylko suplementy i kosmetyki, ale także susza, która była największym problemem. Dziękuję prezesowi Rafałowi Brzosce i cieszę się, że przedsiębiorcy z branży konopnej mogą nadal korzystać z usług InPost - Paczkomatów Kurierskich - poinformował Przemysław Zawiski za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Doskonała zmiana już w październiku

Regulamin InPostu z 1 września zabraniał przewozu produktów z konopi lub pochodnych. Zakaz ten obejmował kosmetyki, żywność i produkty lecznicze dla zwierząt, a także suplementy takie jak olejki CBD czy nasiona konopi. Należy wspomnieć, że wszystkie te produkty są legalne i mogą być sprzedawane zgodnie z polskim prawem.

Te surowe przepisy zostały zmienione na korzyść sektora konopnego. Ta kwestia doczekała się już modyfikacji z dniem 8 października. "Doprecyzowaliśmy zasady przewozu konopi i produktów konopnych. Obecnie dozwolony jest przewóz konopi włóknistych i produktów z nich pochodzących w ramach sieci InPost, pod warunkiem, że stężenie THC jest poniżej 0,2 proc." informuje InPost.

InPost dodaje, że operator logistyki paczek wprowadził także modyfikacje w systemie Multiscripts. "Wprowadziliśmy zmiany w aplikacji mobilnej do obsługi powiadomień o paczkach w Multiskrytce. Dla paczek w Multiskrytce nie będziemy zamieszczać w mailach kodu odbioru."

Więcej o modyfikacjach w regulaminie operatora logistycznego można dowiedzieć się pod tym linkiem www.inpost.pl/regulaminy