Nasiona konopi

Mata podczas Bestsellerów Empiku wezwał do dekryminalizacji [VIDEO]

Mata, ubrany w zielony garnitur i liść konopi na klapie, wezwał do polskiej dekryminalizacji. Jego apel został wygłoszony podczas Bestsellerów Empiku. Młodemu raperowi wręczono statuetkę w uznaniu za jego album Młody Matczak.

Apel Mata o dekryminalizację marihuany pojawia się po jego zatrzymaniu kilka tygodni temu. Raper miał wtedy przy sobie niewielką ilość. Ostatecznie został przewieziony na komisariat policji. Jego mieszkanie zostało przeszukane przez umundurowanych funkcjonariuszy. Cały artykuł można znaleźć tutaj.

Mata pokazał, że nie przejmował się zbytnio tym, że został zatrzymany przez policjantów podczas rozdawania statuetek Bestsellera Empiku. Okazało się to być impulsem do walki o polską dekryminalizację. Statuetka została wręczona raperowi w zielonym garniturze i naszyjniku z zawieszką wykonaną z liści konopi.

- Maty nie mógł tu dziś być, ale jestem Skute Bobo. Słuchajcie, chciałem coś powiedzieć. Dwa tygodnie temu zostałem aresztowany za posiadanie marihuany. Chciałem coś obalić. Wielu ludzi uważa, że to był chwyt reklamowy. To nie był chwyt promocyjny. Byłem po prostu w pracy, to był ciężki dzień. Skończyłem pracę i poszedłem na bal razem z kolegą. Ja i moi koledzy chcieliśmy się trochę zabawić. "Zostaliśmy złapani przez policjantów" - stwierdził raper.

Nie flirt, a walka o depenalizację

Mata chciałby wykorzystać całą uwagę i energię, jaką okazały mu krajowe media i wykorzystać ją do pomocy w legalizacji zioła w Polsce.

- Uważam, że marihuana jest w Polsce uwielbianym narkotykiem. Chciałem dać do zrozumienia, że ta sytuacja i media zrobiły wiele, aby pomóc mi zwiększyć świadomość w kwestii marihuany w Polsce. By walczyć o dekryminalizację. Uważam, że jest to ważne, szczególnie w naszej społeczności, artystycznej, muzycznej. Od wielu lat jest źródłem inspiracji dla muzyków. Mata powiedział: "Chciałbym prosić wszystkich moich fanów muzyki i fanów, aby przyłączyli się do mnie w walce o dekryminalizację marihuany."

Musimy nadal wspierać tego młodego artystę w tej sprawie i trzymać kciuki.

Źródło: https://www.pudelek.pl