Nasiona konopi

Przez boty z logo konopi, Palikot nie mógł uczestniczyć w wideokonferencji!

Janusz Palikot miał przeprowadzić wideokonferencję w ramach zwyczajowego spotkania z mediami. Została ona zablokowana przez boty. Dlaczego. Na logo nowego produktu w BUH Distillery widnieje liść konopi! Spotkanie miało promować piwa wysokoprocentowe, takie jak BUH, które powstaje z suszu konopi.

- Uważam, że produkty wysokiej jakości, a zwłaszcza alkohole z dodatkiem CBD, to przyszłość rynku. Ich obecność na polskim rynku jest obecnie nielegalna. My się do tego stosujemy. Jednak sytuacja w sąsiednich Czechach jest zupełnie inna. Istniejące regulacje na poziomie Unii Europejskiej, zwłaszcza w obszarze tzw. novel foods, dają nadzieję na przełamanie tej absurdalnej bariery także w Polsce - mówi Janusz Palikot, pomysłodawca i współwłaściciel firmy Przyjazne Państwo, producenta piwa BUH.

Napój wysokoprocentowy z CBD

BUH Distillery sp. z o.o. połączyły siły z Przyjaznym Państwem (stworzyli je Janusz Palikot i Kuba Wojewódzki) oraz Vortune Equity Group. VEG i Doctor Brew były właścicielami niechanowskiego browaru. Produkt finalny mocnego alkoholu BUH Distillery Ltd. będzie prawdopodobnie zawierał CBD.

Ciężko pracujemy nad legalizacją dostępu do tych produktów dla wszystkich obywateli Polski. Choć potrwa to jeszcze kilka miesięcy, już teraz usprawniamy nasz proces produkcyjny. Będziemy przestrzegać przepisów. Chcemy być od razu gotowi na wszelkie zmiany prawne. Spirytus BUH na razie nie będzie zawierał CBD. Janusz Paikot powiedział, że BUH spirit na razie nie będzie zawierał CBD.

Źródło: https://www.portalspozywczy.pl