Nasiona konopi

Mata nadal walczy o depenalizację - stworzył Fundację 420

Mata, znany raper, został niedawno aresztowany za posiadanie niewielkiej ilości marihuany. Już kilka tygodni temu ogłosił swoje poparcie dla dekryminalizacji marihuany. Nie były to tylko puste słowa. Artysta faktycznie założył 420 Foundation i poprzez tę fundację próbuje walczyć z depenalizacją.

Przypomnijmy, że Mata wygłosił oświadczenie zobowiązujące do legalizacji marihuany podczas ceremonii wręczenia bestselerów w rowie Empik. Został również zatrzymany przez policję za posiadanie niewielkiej ilości marihuany na kilka tygodni przed otrzymaniem statuetki.

Celem Fundacji 420 będzie otwarcie publicznej dyskusji na temat legalizacji marihuany w Polsce. W swoje działania włączy naukowców, prawników i artystów.

Inicjatywa Mata dotycząca stworzenia Fundacji 420 dostała sporego kopa i wiele wskazuje na to, jak wiele osób się w nią zaangażuje. Inicjatywę rapera poparło już środowisko aktywistów konopnych, w tym przedstawiciele Stowarzyszenia Wolne Konopie (FHA) i Open Our Eyes.

Fundację można wesprzeć poprzez streaming muzyki. Wszystkie wpływy ze sprzedaży utworów Mata zostaną przeznaczone na walkę o dekryminalizację w kraju.

Źródło: https://www.weedweek.pl