Nasiona konopi

IV Dni Konopi w Kurozwekach

IV Dni Konopi w Kurozwekach!

Już we wrześniu (9-11.09) w Kurozwękach w województwie świętokrzyskim odbędzie się wyjątkowe wydarzenie poświęcone konopiom. IV edycja Dni Konopi w Kurozwękach to 3 dni wyjątkowych wydarzeń związanych z konopiami. Wydarzenie co roku cieszy się dużą popularnością. Przyciąga nie tylko entuzjastów konopi, ale także niezależnych ekspertów, lekarzy, przedsiębiorców i pacjentów zainteresowanych terapią konopiami.

Kurozwęki na kilka dni staną się stolicą konopi. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w wykładach, warsztatach i innych atrakcjach. Tegoroczne wydarzenie skupi się na medycznych i przemysłowych aspektach konopi.

Wydarzenie odbędzie się na terenie Pałacu w Kurozwekach, a na uczestników czekać będą m.in. różnorodnymi atrakcjami:

  • Stoiska konopne z żywnością, lekami, kosmetykami, ubraniami i nie tylko.
  • Warsztaty eko-budownictwa w technologii betonu konopnego Warsztaty z betonu konopnego prowadzone przez Podlaskie Konopie
  • Warsztaty kulinarne Z Małgorzatą Zakulą, autorką książki "Konopie w kuchni";
  • Warsztaty z produkcji czopków konopnych Stosowanych we wspomaganiu leczenia chorób takich jak padaczka lekooporna
  • Prezentacja koszenia pola konopi przy użyciu specjalnego kombajnu zaprojektowanego przez Hemp Flax Company dla tej rośliny.
  • Labirynt działań edukacyjnych na polu konopi.

Trzydniowe wydarzenie obejmuje również szereg merytorycznych wykładów na temat konopi, marihuany i innych tematów, prowadzonych przez wybitnych gości z Polski i zagranicy. Podczas wydarzenia wystąpią jedne z najbardziej znanych w Polsce osób związanych z medyczną marihuaną, takie jak dr Ewa Gryt, Przemysław Brzyski z warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka; Dorota i Marek Gudaniec z Fundacji Krok po Kroku; profesor Jerzy Vetulani; Piotr Jastrzębski z Podlaskiego konopisu; Paulina Janowicz, Paulina Janowicz, Małgorzata szakula, czy Paulina Janowicz. Z konopiami przemysłowymi zapoznają słuchaczy także Wloknisci.pl oraz Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich. Wśród zagranicznych gości znajdą się przedstawiciele Hemp Flax, Hemp Botanicals oraz Tikun Olam (Izrael) - jednej z największych i najlepszych firm zajmujących się medyczną marihuaną na świecie. Na stronie organizatora znajduje się lista wszystkich prelegentów i tematów ich wystąpień.

Zobacz relację wideo z zeszłorocznej edycji!

Bilety na tegoroczne wydarzenie dostępne są w przedsprzedaży do 31 sierpnia w cenie 50 zł. Należy pamiętać, że na każdy wykład dostępnych jest tylko 100 biletów. Na miejscu można nabyć bilet w cenie 10 zł na teren wydarzenia, ale nie na salę wykładową. Zakupu można dokonać na oficjalnej stronie organizatora.

Do zobaczenia!