Nasiona konopi

"Toldi" spędzi pięć lat w więzieniu za sadzenie konopi w Pawłosiowie [WIDEO].

Kolejny surowy wyrok za uprawę konopi. 36-letni Marcin R., ps. "Toldi", był jednym z ostatnich podejrzanych o prowadzenie ogromnej plantacji konopi indyjskich w Pawłosiowie pod Jarosławiem. "Toldi", oprócz odsiadki, musi też zapłacić 300.000,zł grzywny.

Marcin R. jest już 10 osobą skazaną w sprawie dotyczącej ogromnej plantacji marihuany w Pawłosiowie. Odkryto ją na terenie dawnej fermy drobiu w maju 2012 roku. Odkryto ją, gdy w jednym z pomieszczeń zapalił się generator. CBS odkryło ponad 3500 roślin konopi, które mogły wyprodukować blisko 300 kilogramów marihuany.

Liderem gangu był Piotr P., były zawodnik MMA i skazany mężczyzna. Marcin R. przez siedem lat ukrywał się przed organami ścigania. Wystawiono za nim list gończy i europejski nakaz aresztowania. Zarzuca mu się, że 13 września 2019 roku podczas kontroli budowy domu w Zachodniopomorskiem przez funkcjonariuszy Straży Granicznej został ranny.

Fabryka marihuany Pawłosiowa była jedną z najważniejszych w Polsce. Posiadała pięć "stref", które zajmowały około 500 metrów kwadratowych. Zbudowała ją grupa osób, która zainwestowała około 700 tys. zł. Liczyli, że przemysł konopny przyniesie im 10 000 000 złotych zysków.

Źródło: https://rzeszow-news.pl