Nasiona konopi

Niezwykłe zbiory w Lublinie

/* niestandardowy css */ .tdi_4_8e5.td-a-rec-img.tdi_4_8e5.td-a-rec-img img

Żniwa były wyjątkowe i otwarte dla wszystkich. Mowa o niecodziennych lubelskich żniwach, gdzie każdy mógł przyjść i zebrać dowolną ilość roślin konopi. Uczestnicy tego niecodziennego zbioru otrzymali nożyce do przycinania, a także torby, w których mogli zabrać zbiory do domu.

Lubelskie pole konopi

Aby zrozumieć niezwykłe zbiory konopi, należy cofnąć się nieco w czasie. Nie tyle, kiedy nasiona konopi na lubelskim polu zostały zasiane, ale nieco wcześniej.

Pole w Lublinie, na którym obecnie rosną konopie i każdy może je zbierać, znajduje się w pobliżu osiedla bloków mieszkalnych przy ulicy Jantarowej. Należało do rolnika, który wcześniej uprawiał na nim zboże.

Co roku, na początku lata, między blokami odbywały się żniwa. Przez pole przejeżdżał kombajn. Rolnik, do którego należało pole, chciał je odkupić od dewelopera, który miał ambitne plany budowy nowego osiedla mieszkaniowego.

/* Niestandardowy CSS */. .tdi_3_802.td-a-rec-img.tdi_3_802.td-a-rec-img img

Rolnik odmówił sprzedaży swojej własności. Wydzierżawił ziemię firmie rok temu. Postanowili oni zasadzić na tym polu konopie włókniste.

Konopie dla wszystkich

Firma konopna zasiała konopie włókniste między blokami przy ulicy Jantarowej drugi rok z rzędu. Wykorzystuje dzierżawiony teren do celów marketingowych.

Drugi rok z rzędu firma rozdaje zasiane wcześniej plony za darmo wszystkim zainteresowanym. Za każdym razem zbiory konopi są wielkim hitem. Konopie są legalne i zawierają śladowe ilości THC (nieprzekraczające 0,3%), jak wskazuje znak w pobliżu pola konopi.

Co można zrobić z konopi?

Konopie włókniste (znane również jako nasiona konopi) są wykorzystywane od wielu lat. Tekstylia, kosmetyki i żywność to tylko kilka z wielu zastosowań konopi.

Ci, którzy zebrali plony podczas niezwykłych żniw w Lublinie, mieli kilka pomysłów na wykorzystanie ich w domu. Wiele osób chciało palić rośliny konopi, podczas gdy inni chcieli je suszyć i pić herbatę konopną zimą. Jeszcze inni chcieli suszyć rośliny i robić nalewki konopne, które są równie zdrowe i rozgrzewające jak herbata.

Zdjęcie: https://www.facebook.com/hemplabltd

/* Niestandardowy CSS */. .tdi_5_81e.td-a-rec-img.tdi_5_81e.td-a-rec-img img