Nasiona konopi

Poseł Konfederacji z jointem na sejmowym podium! [VIDEO]

Konrad Berkowicz, poseł Konfederacji, w wystąpieniu w Sejmie nie tylko podkreślił znaczenie dla legalizacji marihuany, ale też wyciągnął z kieszeni jointa. Czy to zioło? Tego nie wiemy. Pewne jest tylko to, że głośno mówił o tym, co ważne.

Wystąpienie posła Berkowicza zbiegło się idealnie ze złożeniem pakietu ustaw konopnych przez Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany. Cały artykuł można przeczytać tutaj.

Konrad Berkowicz poruszył sprawę legalizacji na mównicy sejmowej. - Każdy dorosły człowiek powinien mieć prawo do wyboru własnej wolności. Oznacza to, że moja wolność kończy się na twojej wolności nosa. Powinienem móc robić co chcę, pod warunkiem, że nie naruszam praw innej osoby lub nie wyrządzam jej krzywdy. Mogę sobie zrobić krzywdę, jeśli tylko uczę się na swoich błędach - stwierdził poseł Konrad Berkowicz.

Przemówienie i wspólna

Po tych słowach poseł Konfederacji wyciągnął z kieszeni jointa. Nie wiadomo, czy był to zwykły tytoń, czy zioło.

- Żyjemy w społeczeństwie, które traktuje dorosłych jak dzieci i traktuje ich jak przestępców. Parlamentarzysta Konfederacji podkreślił, że osoba dorosła skazana za posiadanie czegoś takiego może zostać skazana na karę do trzech lat pozbawienia wolności.

Berkowicz dodał, że "zgodnie z polskim prawem każdy, kto bierze 10-latka i upaja go alkoholem, podlega karze do 2 lat więzienia. Ktoś, kto jest dorosły, kto zapala jointa, może trafić do więzienia nawet na 3 lata."

Źródło: https://www.wprost.pl/