Nasiona konopi

Zioło zjednoczyło posłów i trwają prace nad dekryminalizacją marihuany

Pomimo tego, że polscy parlamentarzyści są podzieleni w wielu kwestiach, wspólnie działają na rzecz dekryminalizacji marihuany. Przykładem tego jest Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany. Zajmuje się on również medyczną marihuaną i regulacjami dotyczącymi konopi indyjskich.

Zespół parlamentarny spotkał się w poniedziałek, aby omówić dekryminalizację posiadania niedużych ilości marihuany, a także regulacje dotyczące marihuany medycznej i konopi indyjskich. Posłowie spotkali się za pośrednictwem wideokonferencji.

"Zioła nas łączą, a inne rzeczy dzielą" - powiedziała Beata Maciejewska, posłanka Lewicy i przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany.

Trzy podgrupy konopi

Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany, który spotkał się w poniedziałek, został podzielony na trzy podzespoły. Każdy zespół będzie odpowiedzialny za konkretny projekt. Posłanka Maciejewska zajmie się dekryminalizacją marihuany, Urszula Zielińska, wiceprzewodnicząca komisji (KO, Zieloni), będzie odpowiedzialna za konopie siewne, a Paulina Mateysiak, druga wiceprzewodnicząca (Lewica Razem), zajmie się marihuaną leczniczą.

- Ustaliliśmy, że zbierzemy posłów i posłanki wokół tego projektu; spotkamy się 9-10 grudnia na kolejnym posiedzeniu Sejmu, aby wymienić się informacjami na temat prac" - wyjaśniła Beata Maciejewska.

Czy marihuana łagodzi postawy polityczne?

Maciejewska, jako przewodnicząca grupy, będzie koordynować prace wszystkich trzech podzespołów. Termin na złożenie całego pakietu lub jego części Maciejewska wyznaczyła na 20 kwietnia.

Posłanka Lewicy zaznaczyła, że najważniejsza jest nadspodziewanie dobra atmosfera między parlamentarzystami a społeczeństwem podczas dyskusji na ten temat. Konopie są bowiem związane z przemysłem, rolnictwem zdrowiem, polityką społeczną i polityką młodzieżową.

Źródło: www.wnp.pl