Nasiona konopi

Liroy przeforsował przepisy dotyczące klubów konopnych w Polsce! Pierwszy klub może zostać otwarty już za pół roku!

Wielu osobom wydawało się to niemożliwe, podobnie jak do niedawna niemożliwa wydawała się legalizacja marihuany do celów medycznych. A jednak! Piotr Marzec wraz z posłem PiS i kilkoma posłami Kukiz 15 dokonali niemożliwego.

Projekt ustawy "o eksperymentalnym badaniu właściwości konopi" został wczoraj wieczorem przyjęty przez Sejm. Poparła ją większość posłów Prawa i Sprawiedliwości oraz część posłów Kukiz 15. Posłowie Platformy i Nowoczesnej głosowali za rozwiązaniami Liroya, z pewnymi wyjątkami. (Ewa Kopsz, Marek Bielanacki, Joanna Mucha i inni byli przeciw). Posłowie PSL byli przeciwni ustawie. Wyjątkiem był... lider partii Władysław Kamysz, który z trybuny sejmowej powiedział kolegom, że "polscy rolnicy na tym skorzystają!". Niestety, jak widać, na nic się to zdało.

Stefan Niesiołowski, obecnie z Unii Europejskich Demokratów, zdecydowanie opowiedział się przeciwko ustawie. - Kaczyński i Liroy stracili wątek! To się w mózgu nie mieści! W Polsce tak się kupuje wyborców! Pan Prezes pewnie dużo czasu spędza ze swoim kotem i nie zdaje sobie sprawy z tego, co dzieje się w polskich domach i na polskich ulicach. Czy powinniśmy pozwalać na taką patologię? Czy powinniśmy pozwalać na taką patologię? Wysoka Izbo, trzepnijcie się w głowy i zastanówcie, co tak naprawdę robicie! Nawet komuniści by czegoś takiego nie przepuścili. To nie jest Polska, o którą walczyłem! grzmiał na scenie Niesiołowski.
Niesiołowski był przeciwnikiem polskich klubów konopnych. Posłowie krzyczeli: "Weźcie się za siebie".

Posłowie na sali byli wygwizdywani, a Krystyna Palowicz powiedziała w pewnym momencie, że "lepiej zajmij się suwakiem!". Sala się śmiała (Niesiołowski ma postawione zarzuty za rzekome przyjmowanie korzyści majątkowych w postaci usług seksualnych od prostytutek). Poseł zszedł z podium przy okrzykach "Jur-ny St-fan!". Jur-ny Ste-fan! Jur-ny Ste-fan! ".

Weźmie w nim udział 2000 uczestników

Dlaczego projekt ustawy "o eksperymentalnym badaniu właściwości konopi indyjskich", który jest z pozoru niewinnym aktem prawnym, wywołał tak wiele emocji w Sejmie. Jeden z głównych zapisów ustawy daje samorządnym stowarzyszeniom z państwowych uczelni medycznych w Polsce możliwość prowadzenia szeroko zakrojonych badań. Program ten jest otwarty dla każdego, kto zadeklaruje, że miał 10 lub więcej kontaktów z konopiami indyjskimi. Początkowy limit dla każdej placówki wynosi 2000 osób. Większość kwalifikujących się uniwersytetów medycznych wyraziła wstępną chęć uczestnictwa w tym programie. Poprosiliśmy posła Liroya o listę takich placówek. Jak tylko ją otrzymamy, zaktualizujemy ten artykuł i opublikujemy go. Bądź na bieżąco!

Ustawa musi jeszcze zostać przegłosowana przez Senat i podpisana przez Prezydenta. PiS ma większość w pierwszej izbie, a Kancelaria Prezydenta już wyraziła swoje gorące poparcie dla ustawy w krótkim komunikacie prasowym. Nie powinno to stanowić problemu. Po 30-dniowym vacatio legis projekt wchodzi w życie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwszy uniwersytecki "klub konopny " powinien zostać otwarty 31 września 2019 roku, tuż przed rozpoczęciem bieżącego roku akademickiego. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz UW i UAM.

To jest to, co chciałbym zostawić po sobie dla Polski i Polaków. Jeśli program zostanie dobrze przyjęty przez społeczeństwo, po dwóch latach stworzymy w Polsce kluby konopne na wzór hiszpański. Mam nadzieję, że doprowadzi to do rewolucji obyczajowej, a w niedalekiej przyszłości przynajmniej do dekryminalizacji marihuany" - powiedział Liroy Marzec.

Kluby konopne wzorowane na hiszpańskich

Gdy przed Sejmem rozstrzygały się losy projektu ustawy, grupa kilkudziesięciu działaczy Wolnych Konopi, reprezentowana również przez Jakuba Gajewskiego i prezesa Andrzeja Dleckiego, stała skandując hasło "Roślina!". Palić! Legalizować! ".
Hiszpańskie kluby konopne to nie tylko miejsce, gdzie można legalnie kupić marihuanę. Są one również wykorzystywane do spotkań i rozmów.

Projekt "Experimental Research on the Properties of Cannabis" został stworzony w oparciu o hiszpańskie kluby konopne. Chcielibyśmy przypomnieć wszystkim, że w Hiszpanii istniały legalne miejsca, w których można było kupić marihuanę. Placówki te działają na zasadzie prywatnych klubów hobbystycznych, które sprzedają trawkę tylko swoim członkom i zapewniają im miejsce do palenia. Czy tak samo będzie w Polsce?

Zaktualizujemy artykuł, gdy tylko pojawią się nowe informacje dotyczące głosowania nad ustawą. Bądź na bieżąco!

Więcej informacji na temat hiszpańskich klubów konopnych można znaleźć tutaj:
Kluby konopne w Hiszpanii są już nielegalne?
Marihuana w Polsce i Hiszpanii. Porównanie.
Uprawa marihuany zalegalizowana w Hiszpanii?

Weź udział w ankiecie!