Nasiona konopi

Zlikwidowano dwie plantacje o wartości blisko 3,5 mln zł!

Funkcjonariusze COP ze Śląska przeprowadzili ogromną operację. Zajęli dwie plantacje konopi indyjskich w Zabrzu, i Częstochowie. Według mundurowych można było zebrać plon o wartości 3,4 mln zł.

CBŚP przeprowadziło operację w dwupiętrowym domu znajdującym się na prywatnej posesji. Wykorzystano również pomieszczenia gospodarcze jednej z częstochowskich firm. W trakcie operacji zarekwirowano ponad tysiąc roślin konopi indyjskich w różnych stadiach rozwoju oraz 12 kilogramów suszu marihuany.

- Z zabezpieczonych roślin i suszu można było uzyskać około 212 tysięcy porcji handlowych - mówi mł. asp. Paweł Żukiewicz, z COP-u.

Marihuana, MDMA

Obie plantacje wyposażone były przez profesjonalny sprzęt do uprawy, m.in. wentylatory, lampy, systemy nawadniające. Wszystkie te urządzenia były sterowane przez najnowocześniejszą elektronikę. CBŚP zatrzymało w Zabrzu jedną osobę, a w Częstochowie cztery. Są to osoby w wieku od 41 do 60 lat.

Jak informuje mł. asp. policjanci znaleźli w miejscu zamieszkania jednego z podejrzanych tabletki MDMA i zabezpieczyli od niego na poczet przyszłych kar 174 tys. zł gotówki oraz samochody audi i volkswagen. Żukiewicz.

Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie wszyscy czterej zatrzymani. Za kratkami mogą spędzić nawet 15 lat.

Źródło: www.silesia24.pl