Nasiona konopi

Szkolenie obejmie dawkowanie marihuany i sposób jej podawania.

Pomimo tego, że jest legalna, jest prawie niemożliwa do znalezienia, a lekarze niechętnie ją przepisują. W najbliższej przyszłości pacjenci mogą spodziewać się większej gotowości lekarzy do przepisywania medycznej marihuany. Oczekuje się, że Naczelna Izba Lekarska zorganizuje sesje szkoleniowe już w połowie kwietnia, aby pomóc w osiągnięciu tego celu.

Lekarze niechętnie przepisują medyczną marihuanę z bardzo prostego powodu. Nie wiedzą, jak dawkować lek pacjentom. Nawet pacjenci często nie są świadomi rodzaju i dawkowania leczenia.

- Istnieją różne dawki dla dorosłych i dzieci. Ważne jest również, aby pamiętać, że marihuana uzależnia. "Dlatego środowisko jest odporne" - mówi pediatra.

Według ustaleń money.pl, Naczelna Izba Lekarska zamierza przeprowadzić pierwsze szkolenie organizowane w jej siedzibie przez Polski Instytut Medycznych Konopi już 12 kwietnia.

Czy marihuaną można leczyć ból zęba?

Izba opublikuje również na swojej stronie internetowej materiały edukacyjne dla stomatologów i lekarzy. Materiały te będą prawdopodobnie dostępne w formie e-learningu.

W najbliższym czasie odbędą się również szkolenia w Okręgowych Izbach Lekarskich w Krakowie i Katowicach.

Medyczna marihuana nie jest dla każdego

Przypomnijmy, że w styczniu tego roku w polskich aptekach pojawiły się urządzenia do inhalacji marihuany. Lek został sprowadzony z Kanady i szybko się rozprzestrzenił. 1 gram medycznej marihuany kosztuje 65 złotych, a pacjent potrzebuje 10-15 gramów miesięcznie.

W redakcji CannabisNews gościliśmy użytkownika medycznej marihuany. Pomimo zachwalania jakości suszonej marihuany, pacjent zwrócił uwagę, że suszona marihuana kupowana w aptece jest bardzo droga. Youtube ocenzurował materiał wideo. Po naszej apelacji materiał został przywrócony.