Nasiona konopi

Na Śląsku skonfiskowano 75 kilogramów towarów, nie tylko chwastów

Skonfiskowano marihuanę i kokainę, a także amfetaminę i ecstasy. Śląscy policjanci zarekwirowali towar o wartości 75 kilogramów. Okazało się, że wszystkie używki należały do 26-letniego mężczyzny, który przechowywał je w swoim mieszkaniu, a także w piwnicy.

Mundurowi oszacowali czarnorynkową wartość towaru na kilka milionów złotych. Policjanci, którzy śledzili 26-letniego mieszkańca Katowic przypuszczali, że jest on w posiadaniu dużych ilości nielegalnych substancji.

Mieli rację. Mundurowi weszli do mieszkania i przywitał ich zszokowany 26-latek. Przeszukali też piwnicę i znaleźli 58 kg marihuany, blisko 4 kilogramy amfetaminy, 9 litrów płynnej amfetaminy, blisko kilogram ecstasy, kokainę i ampułki sterydów anabolicznych.

Zarekwirowano również liczarkę do banknotów, wagę elektroniczną, sprzęt do pakowania i porcjowania narkotyków oraz telefony komórkowe. Zatrzymany posiadał również gotówkę, prawie 35 tysięcy złotych. Została ona zatrzymana na poczet przyszłych kar.

Towar wysokiej jakości

Narkotyki, które znaleziono w mieszkaniu i piwnicy 26-latka zostały poddane wstępnym badaniom laboratoryjnym. Amfetamina i kokaina znalezione w mieszkaniu i piwnicy 26-latka były bardzo czyste.

Prokuratura Rejonowa Katowice-Zachód wszczęła śledztwo w tej sprawie. 26-latek został doprowadzony do prokuratury i usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków psychoaktywnych. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Grozi mu 10 lat za kratkami.

Źródło: https://kryminalki.pl/