Nasiona konopi

YouTube cenzuruje medyczną marihuanę!

YouTube po raz kolejny ocenzurował filmy edukacyjne i informacyjne. Tym razem był to kanał WeedWeek, na którym użytkownik medycznej marihuany opisywał lek i wyjaśniał, na co cierpi, a także w jaki sposób uzyskał receptę.

WeedWeek, prowadzony przez Mopsa, to program informacyjny emitowany co tydzień w środę o 4:20 po południu. Jego głównym celem jest informowanie i edukowanie ludzi, pomimo luźnego i zabawnego formatu.

Matthew, wolny aktywista i pacjent medycznej marihuany, odwiedził studio nagraniowe w środę. Medyczna marihuana pomaga mu złagodzić objawy boreliozy, na którą cierpi od kilku lat. Program informacyjny.

"Chciałem pokazać, że medyczna marihuana jest dostępna w Polsce. Maciej przyjechał z Niemiec, aby nakręcić wywiad. YouTube twierdzi, że film powinien zostać usunięty, ponieważ miał na celu promowanie leków na receptę lub narkotyków. Nie pamiętam żadnego powiązania między dilerami ulicznymi a aptekami. To absurd" - kontynuuje prezenter.

Podwójne standardy YouTube

Na YouTube jest wiele filmów, które promują przemoc, alkohol lub po prostu głupotę. Dlaczego treści edukacyjne są usuwane z YouTube?

To nie jedyny raz, kiedy serwis ten usunął materiały i kanały związane z konopiami indyjskimi. W przeszłości nasz CannabisNewsTV został usunięty, ale na szczęście po długiej walce został przywrócony. Mamy nadzieję, że uda się to również w przypadku kanału WeedWeek, a praca, czas i pieniądze twórców nie pójdą na marne.