CBD

Zostali aresztowani za olej konopny CBD, leczniczy produkt CBD! [VIDEO]

Policjanci przejęli drugie w Polsce laboratorium produkujące olej z konopi indyjskich. Funkcjonariuszom z kujawsko-pomorskiego Centralnego Biura Śledczego Policji udało się zapobiec produkcji narkotyku, który jest już towarem deficytowym w aptekach.

Mundurowi otrzymali informację, że na terenie jednego z domów w Turku w Wielkopolsce może być produkowany olej z konopi indyjskich. Po przeszukaniu posesji znaleźli kompletną i profesjonalną linię produkcyjną, w skład której wchodził sprzęt do ekstrakcji oleju z konopi indyjskich. Znaleziono również półprodukty i chemikalia.

Według śledczych, produkcja polegała na wytwarzaniu oleju konopnego. Produkt miał być sprzedawany pod nazwą medycznej marihuany.

THC powyżej 0,2%

Raporty policyjnych ekspertów były jednak bezlitosne, a nawet faryzejskie. Stwierdzili oni, że skład oleju zawierał kannabinoidy CBD i delta-9 THC. Zawartość delta-9THC i kwasów karboksylowych przekraczała dopuszczalny limit.

Podczas operacji aresztowano trzy osoby. 50-letnia kobieta i jej partner, 37-latek, są podejrzani o produkcję nielegalnych substancji. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policjantów, 30-letni mężczyzna był organizatorem procederu.

Nasiona, pył oraz 10 kg suszu

Mundurowi na miejscu zdarzenia zarekwirowali, oprócz oleju, około 10 kg marihuany, pył konopny oraz nasiona konopi indyjskich, które służyły do uprawy roślin leczniczych. Wszystkie dowody są szczegółowo badane przez specjalistę medycyny sądowej, który bada również znalezione substancje.

Zatrzymanym, których prokurator doprowadził do Prokuratury Rejonowej w Turku, przedstawiono zarzuty wytwarzania znacznych ilości środków odurzających oraz posiadania i nabywania narzędzi służących do ich wytwarzania.

Centralne Biuro Śledcze Policji zlikwidowało drugie w Polsce laboratorium, w którym produkowany jest olej konopny. Policjanci CBŚ w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymali produkcję narkotyku we wrześniu ubiegłego roku.

https://www.youtube.com/watch?v=FVHdblaUrGE&feature=youtu.be