Marihuana lecznicza

Czy medyczna marihuana może być stosowana jako lek wychodzący z uzależnienia od opioidów na Florydzie?

Czy Medyczna Marihuana może być dostarczona jako Lek Wyjściowy w Uzależnieniu od Opioidów na Florydzie?

Posted by Lori Ann Reese on 06/11/2020 in Floryda

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Głównego Lekarza

Społeczność medyczna jest nieco podzielona wśród Florydy. W wielu stanach, stosowanie medycznej marihuany jako "leku na wyjście" z uzależnienia od opioidów nie jest faworyzowane. Jedną rzeczą, co do której medycy są zgodni, jest jednak to, że opioidy są rosnącym problemem.

W kwietniu 2020 roku, National Institute on Drug Abuse opublikował specjalny felieton i aktualizację na temat kryzysu opioidowego na Florydzie. W 2018 roku 68% zgonów z powodu przedawkowania narkotyków (4,698 ofiar śmiertelnych) na Florydzie dotyczyło opioidów. Syntetyczne opioidy, takie jak metadon, fentanyl i analogi fentanylu, były przyczyną 2 091 zgonów w tym roku na Florydzie.

Nie wszystkie wiadomości są złe dla Florydy. Raport z NIDA ujawnił dostosowany do wieku wskaźnik spadku liczby zgonów z powodu opioidów w stanie od 2017 do 2018 roku. W tym okresie czasu było o 4,6% mniej zgonów związanych z nadużywaniem opioidów. Jednak statystyki ujawniły również, że lekarze z Florydy pisali skrypty w tempie 53,7 na każde 100 osób. Średnia krajowa wielkość dla recept opioidowych wynosiła 51,4 na 100 Amerykanów w 2018 roku.

Wiele stanów w całym kraju nakłada znaczne ograniczenia, aby zmniejszyć ilość recept na leki opioidowe. Jednak liczba ofiar śmiertelnych nadal rośnie w alarmującym tempie. Leki przeciwbólowe nie są postrzegane jako tak uzależniające jak inne substancje kontrolowane. Eskalacja stosowania opioidów, urazów i wypadków śmiertelnych to zupełnie inna historia.

Związek między wiekiem, chorobami przewlekłymi i niezamierzonym uzależnieniem od opioidów na Florydzie

Floryda jest popularnym miejscem spędzania wolnego czasu na emeryturze, gdzie około 19% mieszkańców jest w wieku powyżej sześćdziesięciu (60) lat. W jaki sposób ta zmiana demograficzna przyczynia się do rosnącego kryzysu opioidowego na Florydzie i w innych stanach?

Niektóre z powszechnie występujących chorób, które pojawiają się wraz ze starzeniem się, mogą objawiać się przewlekłym bólem. Kiedy dana osoba żyje z przewlekłym bólem, każdy aspekt jej dnia staje się trudniejszy. Wyzwania związane z codziennym życiem i samoopieką mogą prowadzić do zaburzeń nastroju, takich jak lęk i depresja.

Doświadczanie bólu przemijającego jest wystarczająco trudne. Ból przewlekły jednak nigdy nie ustępuje. Stosowanie powszechnych leków przeciwbólowych i opioidów przez dłuższy czas może spowodować, że organizm ludzki wytworzy odporność na leki przeciwbólowe. Powoduje to zwiększenie ilości leku i siły dawki wymaganej do zapewnienia ulgi w bólu. Wyższe dawki są ryzykowne, ponieważ mogą prowadzić do szkodliwych skutków ubocznych i przypadkowego przedawkowania.

Obecnie w Stanach Zjednoczonych szacuje się, że 73 miliony obywateli należy do segmentu populacji Baby Boomer. Do roku 2030 każdy z nich będzie miał 65 lat lub więcej.

Chociaż seniorzy nie są jedynymi osobami, które przyczyniają się do wzrostu śmiertelności związanej z opioidami w Stanach Zjednoczonych, są oni najbardziej narażeni. Tylko niewielki odsetek przypadków przedawkowania opioidów jest zamierzony. Seniorzy z przewlekłym bólem nadal przyjmują więcej leków, aby złagodzić nieznośne objawy. Mogą oni przypadkowo podwoić dawkę leków przeciwbólowych z zagrażającymi życiu i śmiertelnymi konsekwencjami.

Jakie są etapy i objawy odstawienia opioidów?

Tradycyjne podejście do pomocy pacjentowi, który ma uzależnienie od opioidów jest wejście do programu rehabilitacji narkotykowej dla terapii i wsparcia. Wiąże się to z rzuceniem zimnego indyka i przejściem przez objawy odstawienia.

Lekarze rozumieją, że objawy odstawienia opioidów lub leków przeciwbólowych mogą być bardzo trudne. Jednak, ponieważ leki są przepisywane im przez zaufanego lekarza, często jest to zaskakujące dla pacjenta, że mogą one doświadczyć umiarkowanych lub ciężkich objawów odstawienia. Istnieje fałszywe poczucie bezpieczeństwa na temat przepisanych leków w ogóle, a nie zwraca się wystarczającej uwagi na potencjalne skutki uboczne. Najbardziej znaczącym skutkiem ubocznym jest uzależnienie.

Kiedy pacjenci próbują zaprzestać używania opioidowych leków przeciwbólowych, doświadczają objawów odstawienia w dwóch etapach. Objawy mogą się różnić w zależności od tego, czy lek opioidowy był szybko działający czy długo działający (lek o powolnym uwalnianiu).

Istnieją dwie fazy, których doświadczają osoby po zaprzestaniu przyjmowania leków opioidowych:

1. Faza pierwsza: Wczesne odstawienie

    Bolesne bóle mięśniAgitacja lub drażliwy nastrójBezsennośćNajwyższy niepokój i zamartwianie sięKroplisty nosGorączka i potyNadciśnienie (podwyższone ciśnienie krwi)Kołatanie serca

2. Faza druga: Późne odstawienie

    Nudności i wymiotyBiegunkaSkurcze żołądkaDepresja (smutek, utrata energii)Utrata apetytu

Objawy fazy pierwszej rozpoczynają się 6-12 godzin po ostatniej dawce leku i mogą trwać od jednego do dwóch dni (średnio trzydzieści godzin). Objawy fazy drugiej rozpoczynają się około 72 godzin po ostatniej dawce i mogą trwać tydzień lub dłużej.

Marihuana i epidemia opioidów w Ameryce

Czy medyczna marihuana może być skutecznym lekiem wychodzącym z uzależnienia od opioidów?

W 2018 roku Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne (APA) opublikowało wyniki ankiety, która ujawniła szokującą statystykę. Prawie 50% respondentów uważało, że stosunkowo łatwo jest nabyć dowolną ilość leków opioidowych od lekarza. Środowisko medyczne szacuje, że 2-3 miliony Amerykanów ma kliniczny problem z nadużywaniem substancji. A większość z nich jest związana z zażywaniem opioidowych leków przeciwbólowych.

W 2010 r. zgłoszona liczba zgonów w Ameryce z powodu nadużywania opioidów osiągnęła 21 000. Ale, do 2016 roku, było 42.000 zgonów zgłoszonych z niewłaściwego stosowania opioidów lub leków przeciwbólowych. Najnowsze dane zebrane przez Centers for Disease Control and Prevention za okres 12 miesięcy kończący się w październiku 2019 r. ujawniły 68 306 zgłoszonych zgonów z powodu przedawkowania opioidów.

W styczniu 2020 r. profesorowie wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych z Florida International University opublikowali wyniki interesującego badania. Jamie Flexon, Lisa Stolzenberg i Stewart D'Alessio badali korelację między medyczną marihuaną jako "lekiem na wyjście" z uzależnienia od opioidów.

Raport zawierał oświadczenia Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), wskazujące, że opioidy nie są skutecznym, długoterminowym rozwiązaniem dla pacjentów z przewlekłym bólem. Przekonanie, że leki na receptę są bezpieczniejsze niż inne alternatywy jest niedokładne. W rzeczywistości CDC stwierdza, że opioidy nie powinny być opcją terapeutyczną pierwszego rzutu w uśmierzaniu przewlekłego bólu.

Obecnie programy rehabilitacji narkotykowej i ośrodki zdrowia behawioralnego nie akceptują stosowania medycznej marihuany w leczeniu uzależnienia od opioidów. Chociaż, jako że liczba przypadkowych ofiar śmiertelnych przedawkowania rośnie w postępie geometrycznym, w przyszłości możemy zobaczyć leczenie uzależnień jako warunek kwalifikacji do MMJ. Nie ma istniejących badań jakościowych, które mierzyłyby wskaźnik sukcesu w leczeniu uzależnienia od opioidów przy użyciu leczniczej marihuany medycznej.

Społeczność medyczna zgadza się, że opioidy mają kaskadowe ryzyko zdrowotne, im dłużej pacjenci używają leków do uśmierzania bólu. Jeśli taką samą ulgę można osiągnąć dzięki medycznej marihuanie, aby przywrócić ludziom jakość życia, stany, w których obowiązuje prawo dotyczące medycznej marihuany, mogą odnotować spadek wskaźników przedawkowania i nadużywania opioidów. Nowe przepisy mogą uratować dziesiątki tysięcy istnień ludzkich rocznie w Stanach Zjednoczonych.