Nasiona konopi

Funkcjonariusze policji ostrzegają przed sadzeniem niektórych roślin ....

To nie jest żart. Takie komentarze zamieścili w sieci wielkopolscy policjanci po tym, jak odkryli plantację konopi indyjskich i zatrzymali jej 38-letniego właściciela. Zarekwirowali 50 krzewów konopi indyjskich, które były uprawiane na posesji domu w Złotowie.

Policjanci ustalili, że przestępczego procederu najprawdopodobniej dopuścił się 38-letni mieszkaniec Złotowa. Obserwowali teren wokół jego posesji i podjęli działania, gdy ten pojawił się w domu.

W jednym z pomieszczeń 38-latek prowadził plantację wyposażoną w specjalistyczny sprzęt oświetleniowy i grzewczy. Uprawa zajmowała niemal całą powierzchnię jednego z pomieszczeń. Funkcjonariusze zabezpieczyli 50 krzewów konopi indyjskich oraz specjalistyczny sprzęt służący do ich uprawy, w tym przetwornice prądu, lampy sodowe i inne specjalistyczne urządzenia" - relacjonuje podkom. Maciej Forecki, oficer prasowy złotowskiej policji.

Apel do plantatorów

38-letni mieszkaniec Złotowa może spędzić w więzieniu nawet trzy lata. Po rozbiciu przydomowej plantacji wielkopolscy policjanci ze Złotowa w bardzo pouczający sposób komentowali i pouczali pasjonatów szeroko pojętego ogrodnictwa. Oto jeden z komentarzy.

"Uprawa własnych roślin to wspaniała sprawa. Aby było to relaksujące zajęcie, należy uważać na wybierane gatunki! Jeśli podejmiemy złą decyzję, możemy spotkać się z nieprzyjemnymi konsekwencjami..."

Proste, prawda? Dziękujemy funkcjonariuszom za cenne rady. Teraz wiemy, które rośliny uprawiać, więc może to być relaksujące i przyjemne zajęcie.

Źródło: https://epoznan.pl/