Marihuana lecznicza

Autoflower seeds, czyli samo kwitnące konopie

Gdy mamy do czynienia z samodzielnie kwitnącymi nasionami konopi, nie możemy nie docenić tego, że są nam one w stanie zapewnić łatwe, a jednocześnie obfite zbiory marihuany wysokiej jakości. Co ważne, możemy cieszyć się nimi nawet bez konieczności zmiany cyklu oświetlenia, nie trzeba też eliminować roślin męskich, co w innych okolicznościach jest koniecznością.

Już choćby dlatego określa się je jako nasiona automatic, większość pracy związanej z wysokimi plonami została bowiem wykonana jeszcze zanim mieliśmy do czynienia z ich kiełkowaniem. Uprawa samodzielnie kwitnących roślin jest nieskomplikowana, możemy więc mówić o niej jako o rozwiązaniu szczególnie atrakcyjnym z punktu widzenia początkujących hodowców. Rozwiązanie to jest w szczególny sposób doceniane przez hodowców, którzy znajdują się w chłodniejszych strefach klimatycznych, może mieć też wiele korzyści, jeśli myślimy o hodowli, która jest prowadzona na otwartym powietrzu lub parapecie ze świadomością, że sam okres letni jest dość krótki.

Uprawa na wolnym powietrzu

Mówienie o dążeniu do takiej uprawy jest nieprzypadkowe, gdy bowiem dane rośliny są uprawiane na wolnym powietrzu, w ciągu lata można liczyć na jeszcze większe zbiory. Gdy mamy do czynienia ze sztucznym oświetleniem, czas zamiany sadzonek w pełnoprawne rośliny również nie jest długi i często nie przekracza dziesięciu tygodni.

Wysokiej jakości marihuana

Zalety upraw na świeżym powietrzu

Same sadzonki wykazują się też odpornością na pleśń, infekcje grzybicze oraz mróz. Z tego samego powodu nasiona samodzielnie kwitnące mogą być bez przeszkód ustawiane na otwartym powietrzu, w szklarni oraz w pomieszczeniu – w zależności od tego, jakie jest zapotrzebowanie zgłaszane przez hodowcę. Wszystkie nasiona tego typu są feminizowane, o bogactwie ich smaków przesądza zaś to, że wykazują się zróżnicowaniem genetycznym. Hodowców w wysokim stopniu interesuje przyrost i okazuje się, że również w tym przypadku nie mają oni powodów do narzekania.

O plonach odpowiedniej wielkości można przecież mówić nawet w sytuacji, w której mamy do czynienia z mniej intensywnym oświetleniu, choć warto pamiętać o zasadzie mówiącej o tym, że im lepsze jest oświetlenie, tym bogatszymi plonami możemy się cieszyć. Wydajność jest też wiązana z wielkością dorosłej rośliny, ta hodowana na parapecie nigdy nie będzie więc tak duża, jak ta, która będzie rosła w donicy imponującej wielkości z zagwarantowanym optymalnym dostępem do oświetlenia. Liczba pąków nadal wypada jednak korzystnie i można to odczuć w każdych okolicznościach. Nasiona kwitnące samodzielnie powstały naturalnie, teraz zaś możemy wykorzystywać tę właściwość.